بهترین داوران برای قضاوت هفته اول لیگ بیستم انتخاب می شوند

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: قصد داریم در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران داشته باشیم....

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، فریدون اصفهانیان در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال در دوره پاندمی شیوع ویروس کرونا داشته‌اند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مسابقات لیگ برتر فوتبال از روز جمعه ۱۶ آبان ماه با همکاری کامل هیات فوتبال استان‌ها، باشگاههای لیگ برتر و عوامل اجرایی برگزار مسابقات آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در هفته‌های اخیر دوره‌های توجیهی و دانش افزایی پیش فصل داوران فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را به صورت وبینار انجام دادیم. همچنین تست‌های آمادگی جسمانی داوران را با حضور نماینده کمیته در هیات‌های فوتبال استان‌های سراسر کشور به خوبی انجام شد که جا دارد تشکر ویژه ای از هیات فوتبال استان‌ها و روسای کمیته داوران استان‌ها داشته باشم که به نحو احسن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این تست‌ها انجام شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون ادامه داد: برای هفته اول ترکیبی از داوران با تجربه و جوان را در نظر گرفتیم که امیدوارم شاهد قضاوت‌های خوبی از آنها باشیم. توصیه من به داوران جوان این است که همواره آمادگی جسمانی، روحی و دانش داوری خود را در سطح بالایی حفظ کنند و اگر اشتباهاتی در یک بازی داشتند نسبت به بازبینی فیلم اقدام کنند تا دلیل اصلی اشتباه صورت گرفته را ارزیابی و از تکرار مجدد آن جلوگیری کنند. قصد داریم در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به شناختی که از توانایی داوران لیگ برتر، دسته اول و سایر داوران استان‌ها داریم. کمیته داوران، شایسته‌ترین داوران را برای مسابقات انتخاب می‌کند. به طور حتم تلاش همه جانبه رکن داوری فدراسیون فوتبال بر این مسیر استوار خواهد بود که کیفیت داوری‌ها هفته به هفته افزایش پیدا کند و امیدوارم اشتباهات تاثیرگذار به حداقل برسد.

اصفهانیان در پایان خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی مانند فصل گذشته مسابقات لیگ فوتبال را آنالیز و بازبینی می‌کنیم. همچنین اشتباهات داوران را به آنها یادآوری و گوشزد خواهیم کرد و اگر در این میان اتفاقی یا نکته‌ای جهت توضیح وجود داشته باشد از طریق سایت رسمی فدراسیون اطلاع رسانی خواهیم کرد.

تگ ها


فریدون اصفهانیان کمیته داوران فدراسیون فوتبال بیستمین دوره لیگ برتر