بهترین دروازه‌بان لیگ نوزدهم چه کسی است؟

کار نیازمند برای کلین‌شیت سخت‌تر از مظاهری بوده؛ رحمتی هم تا این مقطع از فصل عملکرد بهتری نسبت به بیرانوند و حسینی داشت....

کار نیازمند برای کلین‌شیت سخت‌تر از مظاهری بوده؛ رحمتی هم تا این مقطع از فصل عملکرد بهتری نسبت به بیرانوند و حسینی داشت.

به گزارش مدال،برای یافتن بهترین دروازه‌بان پنج هفته نخست لیگ باید در ترکیب سپاهان و تراکتور جست‌وجو کرد.دو تیمی که هنوز گلی نخوردند و 5 کلین‌شیت ثبت کردند. رشید مظاهری و پیام نیازمند تا به حال صد در صد شوت‌های در چارچوب‌شان را مهار کردند. با این تفاوت که طبق آمار متریکا، نیازمند مجبور به مهار 12 شوت شده، اما مدافعان مستحکم تراکتور به حریفان سخت‌تر اجازه شوت‌زنی می‌دهند و نسبت به نیازمند 4 شوت کمتری به سمت مظاهری زده شد. 

هنوز به سمت دروازه هیچ کدام از این دو پنالتی زده نشد و هر دو هم یک اشتباه در این فصل داشتند. در دقت پاس هم کفه ترازو به سمت نیازمند سنگینی می‌کند. در این فصل برای نیازمند دقت پاس 72.5 درصدی ثبت شده اما کمتر از 60درصد از پاس‌های مظاهری به مقصد رسیده است.

در ادامه جدول بهترین دروازه‌بان‌های فصل جدید هم یک پرسپولیسی حضور دارد. رادوشوویچ در دو مسابقه‌ای که برای پرسپولیس بازی کرده گلی نخورده و 2 مهار هم داشته است.

تا این مقطع از فصل عملکرد مهدی رحمتی هم بهتر از بیرانوند و حسینی بوده است. رحمتی 2 کلین داشته و 3 گل خورده است. هر چند که رحمتی در این فصل با متوسط 2 مهار در هر مسابقه، بیشتر از رشید مظاهری سیو شوت داشته و 77 درصد از شوت‌های در چارچوبش را هم مهار کرد. البته رحمتی سه اشتباه تاثیرگذار هم داشته است.

مقایسه بیرانوند و حسینی هم نشان از برتری شماره یک پرسپولیس دارد. بیرانوند به طور متوسط 2 مهار شوت دارد اما حسینی 1.6 مهار ثبت کرده است. بیرانوند 66.7درصد از شوت‌هایش در چارچوبش را مهار کرده و درصد مهار حسینی حدودا 10درصد کمتر بوده است. حسینی سه برابر بیرانوند اشتباهی داشته که منجر به موقعیت حریف شد. همچنین برای بیرانوند یک مهار پنالتی هم ثبت شده است. البته حسینی در هر 5 مسابقه فصل جدید استقلال حضور داشت و بیرانوند فقط در 3 بازی برای پرسپولیس در ترکیب قرار گرفت. مدافعان استقلال هم خیلی راحت‌تر از مدافعان پرسپولیس اجازه تهدید دروازه تیم‌شان را می‌دهند که کار را برای حسینی سخت‌تر از بیرانوند می‌کند.

بعد از مظاهری، نیازمند، سالاری، رادشوویچ و میرزا آزاد که هنوز دروازه شان باز نشده، شهاب گردان با یک گل خورده به ازای هر ۲۷۰ دقیقه بهترین عملکرد را دارد، مهدی رحمتی از شهر خودرو  به ازای هر ۱۸۰ دقیقه یک گل و حبیب فر عباسی از نفت مسجد سلیمان به همراه محمد دریس از صنعت نفت  هر کدام به ازای هر ۱۳۵ دقیقه یک گل خورده، دارای بهترین عملکرد هستند.

از سوی دیگر بد نیست آمار بیشترین گل خورده را هم بررسی کنیم که از نظر تعداد گل خورده ابوالفضل درویشوند از شاهین به همراه محمد امین رضایی از نساجی هر کدام با ۹ گل خورده ضعیف ترین عملکرد را داشتند و حامد لک از ماشین سازی با ۸ گل خورده در رده بعدی قرار دارد.

این آمار نشان می دهد که وحید شیخ ویسی با توجه به این که در دو بازی برای پیکان به میدان رفته و ۱۴۴ دقیقه برای این تیم بازی کرده، ۵ بار دروازه‌اش باز شده تا به ازای هر ۲۹ دقیقه بازی یک گل خورده است.

از این رو شیخ ویسی ضعیف ترین عملکرد را داشته است

گفتنی است محمد باقر صادقی از ذوب آهن با یک گل خورده به ازای هر ۳۰ دقیقه بازی، ابوالفضل درویشوند از شاهین بوشهر با یک گل خورده به ازای هر ۳۹ دقیقه بازی، علیرضا حیدری از ماشین سازی به همراه حامد فلاح زاده از سایپا با یک گل خورده به ازای هر ۴۵ دقیقه در رده‌های بعدی قرار دارند.

بیشتربخوانید:

بدل رونالدو درون دروازه پرسپولیس

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران رشید_مظاهری بیرانوند_نیازمند بهترین دروازه بان ایران در لیگ نوزدهم پرسپولیس سپاهان استقلال شهر خودرو تراکتور لیگ برتر خلیج فارس فوتبال