بهترین دروازه‌بان‌های نیم فصل؛ رادوشوویچ در صدر

در پایان نیم فصل نخست لیگ برتر ایران رادوشوویچ صدرنشین دروازه‌بان‌های لیگ است....

به گزارش مدال، بهترین دروازه‌بان لیگ، دروازه‌بانی است که هنوز گل نخورده و صد در صد شوت‌های در چارچوبش را مهار کرده. بر اساس آمار متریکا رادوشوویچ ۶ کلین‌شیت و ۱۱ مهار داشته است. درخشش و آمادگی که شماره یک تیم ملی را نیمکت‌نشین کرد. رادوشوویچ یک پاس کلیدی هم به وحید امیری داد که شوت امیری به تیر دروازه ذوب‌آهن برخورد کرد تا او شانس ثبت پاس گل را از دست بدهد. در پایان هفته شانزدهم رادوشوویچ با نمره ۷.۱۷ صدرنشین دروازه‌بان‌های لیگ است.

پیش‌بینی می‌شد پایان همکاری مهدی رحمتی و استقلال، رحمتی را به روزهای پایانی فوتبالش نزدیک کند. اما در فصلی که بازیکنان شهرخودرو درخشش ویژه‌ای نداشتند، شماره یک این تیم تنها ستاره یحیی بود. رحمتی در ۲۵٪ مسابقات این فصل شهرخودرو بالاترین نمره بازی را کسب کرد و بهترین بازیکن زمین بود. مهدی رحمتی در این فصل فقط ۱۸٪ شوت‌های در چارچوبش را گل خورده و در ۹ بازی حتی یک گل هم نخورد. مهدی رحمتی به طور میانگین در هر مسابقه ۲.۶ مهار داشته و با متوسط نمره ۷.۰۵ بهترین عملکردش در این ۵ فصلی که متریکا دیتاهای مسابقات را ثبت می‌کند را رقم زده است. البته او ۶ اشتباه هم داشته است.

پیام نیازمند به ثباتش در سه فصل اخیر ادامه داده و بعد از اینکه دو فصل قبل دومین و فصل قبل بهترین دروازه‌بان لیگ شده بود، در این فصل هم اگر درخشش غیرمنتظره دو دروازه‌بان دیگر نبود شاید عنوان فصل قبلش را تکرار می‌کرد. نیازمند در هشت هفته ابتدایی لیگ گل نخورد و با احتساب بازی‌های فصل قبل رکورد طولانی‌ترین زمان بسته نگه‌داشتن یک دروازه‌بان در لیگ برتر را جابجا کرد. نیازمند به طور میانگین در هر بازی ۲.۴ مهار شوت داشت، در مجموع ۱۰ گل خورد، بیش از ۷۹درصد شوت‌های در چارچوبش را مهار کرده و فقط ۲ اشتباه داشت. نمره متریکای نیازمند تا پایان هفته شانزدهم ۷.۰۱ است.

بیشتر بخوانید:

رادوشوویچ، چهارمین دروازه بان برتر لیگ

 

 

تگ ها


سید مهدی رحمتی پیام نیازمند بوژیدار رادوشوویچ پرسپولیس سپاهان شهر خودرو فوتبال ایران فوتبال