بهترین زوج تاریخ لیگ جزیره

ستاره های افریقایی خط حمله لیورپول با گلزنی در بازی روز گذشته تیم شان، رکورد مهمی را ثبت کردند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم لیورپول روز گذشته موفق شد نوریچ را با نتیجه سه بر یک شکست دهد. شاگردان کلوپ پس از کسب پیروزی شیرین مقابل اینتر در میلان، با گل دقایق نخست حریف غافلگیر شدند اما درخشش ستاره های خط حمله، پیروزی دیگری برای آنها رقم زد.

لیورپول هفته گذشته مقابل اینتر برای اولین بار بعد از مدت ها زوج صلاح-مانه را در ترکیب اصلی خود داشت؛ این دو ستاره برای همراهی تیم های ملی کشورشان در جام ملت های افریقا راهی کامرون شده بودند و به دلیل صعود مصر و سنگال به دیدار فینال، حضور مانه در جشن قهرمانی سنگال و روحیه پایین صلاح بعد از شکست در فینال، بازگشت شان به ترکیب اصلی با تاخیر زیادی همراه بود.

صلاح در بازی با لستر به عنوان بازیکن ذخیره در نیمه دوم به میدان آمد اما اولین بازی سانه مقابل اینتر بود. بازی با نوریچ هم اولین بازی بعد از جام ملت های افریقا بود که کلوپ دو ستاره افریقایی خط حمله را در ترکیب اصلی داشت. مو و مانه هر کدام در این دیدار یک گل به ثمر رساند تا در روزی که دیاز اولین گل خود را برای لیورپول زد، رکوردی مهم به نام خود ثبت کنند.

مانه با یک ضربه آکروباتیک دیدنی برای لیورپول گلزنی کرد و صلاح اما پس از دریافت پاس بلند بکر، به زیبایی مدافع و دروازه بان حریف را از پیش رو برداشته و گلی چشم نواز به ثمر رساند. سادیو مانه دیروز صد و هشتمین گل خود را برای لیورپول به ثمر رساند تا همراه با جان بارنز در رتبه شانزدهم لیست گلزنان برتر تاریخ LFC قرار گیرد. صلاح هم صد و پنجاهمین گل خود را برای لیورپول به ثمر رساند. او در لیست گلزنان LFC در رده دهم باقی می ماند اما تنها یک گل از رتبه نهم فاصله دارد.

 

با گلزنی در بازی با نوریچ، زوج خط حمله لیورپول یک آمار منحصربفرد را هم ثبت کرد؛ روز گذشته سی امین بار بود که هم مو صلاح و هم سادیو مانه در یک بازی لیگ برتر برای لیورپول گلزنی کردند. این بیشترین میزان برای دو بازیکن برای یک تیم در تاریخ لیگ جزیره است که مو و مانه را به زوجی تاریخی برای سرخ پوشان تبدیل کرده است.

تگ ها


فوتبال جهان سادیو مانه محمد صلاح لیورپول لیگ برتر فوتبال