بهترین مسی، بهترین آرژانتین؛ بازنده سربلند

آرژانتین شب گذشته با وجود ارائه بهترین نمایش خود در کوپاآمریکا، حذف شد تا بازنده سربلند لقب بگیرد...

مایوس‌کننده‌ترین اتفاق دیشب این بود؛ بهترین نمایش آرژانتین در کوپاآمریکا با شکست و حذف آنها همراه شد. تیم لیونل اسکالونی در طول تورنمنت رشد کرد. شکست سنگین مقابل کلمبیا باعث شد تا کادرفنی ایده انتقال سریع از دفاع به حمله را کنار بگذارد. آرژانتینی‌ها برابر برزیل با تمام وجود بازی کردند و حتی بعد از باخت ستاره‌های تیم با اشک زمین مسابقه را ترک کردند. چیزی هم کمتر از این ازشان انتظار نمی‌رفت. با این وجود چیزی که ارائه کردند، سقف توانایی بازیکنان آرژانتین بود. آنها برای رسیدن به فینال باید دروازه خودشان را مقابل برزیل بسته نگه دارند و البته نیاز به مسی‌ای در اوج داشتند. با اینکه آنها مسی را در بهترین فرم خودش در این تورنمنت داشتند، اما گل خوردن از برزیل شیرازه تیم را پاشید.

مسی در این بازی چهره‌ای درخشان‌تر نسبت به بازی‌های قبل داشت. ارسال بلند او در نیمه اول روی سر سرخیو آگوئرو فرود آمد تا مهاجم منچستر سیتی تیر دروازه آلیسون را به لرزه در بیاورد. در نیمه دوم خود مسی بود که روی ضربه بلوکه شده لوتارو مارتینز تیر دروازه برزیل را به لرزه در آورد. در صحنه‌ای دیگر ترکیب مسی، مارتینز و آگوئرو، رودریگو د‌ی‌پل را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد، اما ضربه هافبک اودینزه از بالای دروازه بیرون رفت. این حرکت هماهنگ واقعا لایق یک گل بود.

بازی پرشور شاگردان اسکالونی باعث شد تا هر دو مدافع کناری‌شان در همان ابتدای بازی کارت زرد بگیرند. تلاش آرژانتینی‌ها باعث شد برزیل با وجود زدن دوگل، تیم برتر زمین نباشد. این شکستی فاجعه‌بار و تحقیرآمیز برای آرژانتین نبود. اسکالونی مربی موقتی بود که دست به جوان‌سازی در تیمش زد و بازیکنانی آینده‌دار به اسکواد آلبی سلسته اضافه کرد. بعد از پایان تورنمنت و بازی رده‌بندی اسکالونی کنار خواهد رفت و مربی‌ای جدید رهبری آرژانتین را بر عهده خواهد گرفت و پروژه‌ای جدید در این تیم آغاز خواهد شد. پروژه‌ای تازه با ستاره‌هایی جدید که جایگزین جورجیو آرمانی، آگوئرو، دی ماریا و البته شاید لیونل مسی شوند؛ فوق‌ستاره‌ای که آینده‌اش در لباس آرژانتین گنگ و نامعلوم است.

بیشتر بخوانید: 

خلاصه بازی برزیل ۲ - ۰ آرژانتین /ویدیو

 

تگ ها


کوپاآمریکا برزیل آرژانتین UEFA Champions League فوتبال