بهترین هافبک‌های تهاجمی نیم فصل؛ از ترابی تا حاج‌صفی و شجاعی

در پایان نیم فصل نخست لیگ برتر بهترین هافبک تهاجمی مشخص شدند...

به گزارش مدال، مهدی ترابی با نمره ۷.۴۴ تا پایان نیم‌فصل بهترین هافبک تهاجمی لیگ بوده است. اختلاف معنادار مهدی ترابی با سایر بازیکنان پرسپولیس نشان می‌دهد که ترابی در این فصل ارتش یک نفره تیم صدرنشین است. اگر از نمره رادوشوویچ که دروازه‌بان است صرف نظر کنیم، مهدی ترابی در این شانزده هفته از سایر بازیکنان پرسپولیس حداقل پنج دهم، نمره بهتری دارد. ترابی در لیگ نوزدهم ۲ پاس گل داده، یک پنالتی گرفته و ۷ گل زده است. مهدی ترابی به طور میانگین در هر مسابقه بیش از دو شوت زده، ۱.۴ پاس کلیدی داده و نزدیک به یک شوت در چارچوب زده است که آمار بی‌نظیری است.

احسان حاج‌صفی بعد از مهدی ترابی قرار دارد. حاج‌صفی در این فصل ۴۶ مرتبه با شوت دروازه حریفان تراکتور را تهدید کرده که ۱۶ شوت او در چارچوب بود و ۲ شوتش هم گل زد. احسان ۲۱ پاس کلیدی هم برای مهاجمان کم‌دقت تراکتور فرستاده که حاصل آن ۲ گل دیگر بوده است.

سومین بازیکن این لیست هم یک تراکتوری است. شجاعی بعد از اخراج پرحاشیه مقابل تیم ملی عراق، اوج گرفت و انگیزه‌اش برای اثبات توانایی‌هایش به کار تراکتور آمد. مسعود شجاعی که در این فصل تا آن روز هیچ وقت نمره‌ای بالاتر از هفت در متریکا کسب نکرده بود، در ۵ مسابقه‌ای که بعد از آن کارت قرمز برای تراکتور بازی کرد در ۴ بازی نمره‌اش از ۷ عبور کرد و سه گل زد و یک پاس‌گل هم داد. شجاعی پیش از آن سه پاس گل دیگر هم داده بود تا با سه گل، چهار پاس‌گل، کسب یک پنالتی و نمره ۶.۸۹ به این لیست برسد.

در رتبه چهارم هم نوید عاشوری بازیکن خلاق نساجی جای دارد. عاشوری در این شانزده هفته ۲ گل زد، ۲ پاس گل داد و ۲ مرتبه هم بهترین بازیکن زمین شد. عاشوری با اینکه برای خلق موقعیت پاس‌های پر ریسکی می‌دهد و به طور میانگین در هر مسابقه نزدیک به یک پاس کلیدی برایش ثبت شده اما دقت پاس ۸۰درصدی دارد. عاشوری روی ۲۵٪ گل‌های نساجی تاثیر مستقیم داشت.

میلاد جهانی هم با نمره متریکا ۶.۸۶ پنجمین هافبک تهاجمی برتر فصل بوده است. جهانی با اینکه فقط درحدود نیمی از دقایق فصل در زمین حضور داشت اما یک گل زد و هیچ بازیکنی بیشتر از او پاس‌گل نداد. این هافبک نفت آبادان در این شانزده هفته ۱۰ پاس کلیدی داد که نیمی از آن‌ها تبدیل به گل شد و در صدر جدول بهترین گل‌سازهای لیگ حضور دارد.

بیشتر بخوانید:

بهترین هافبک‌های دفاعی نیم‌فصل؛ از کریمی تا کیانی

 

تگ ها


فوتبال ایران پرسپولیس تراکتور احسان حاج صفی مهدی ترابی مسعود شجاعی نوید عاشوری میلاد جهانی فوتبال