بهترین های یک دهه فوتبال؛ رونالدو بهترین مهاجم دنیا

کریستیانو رونالدو بالاتر از لیونل مسی بهترین مهاجم دنیا در ۱۰ سال اخیر معرفی شد و دیه گو سیمئونه نیز با پیشی گرفتن از پپ گواردیلا عنوان برترین مربی یک دهه اخیر فوتبال دنیا را کسب کرد....

به گزارش "ورزش سه"، پس از اینکه لیونل مسی از سوی فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال دنیا به عنوان بهترین بازی ساز یک دهه اخیر فوتبال دنیا اعلام شد و پس از او آندرس اینیستا و لوکا مودریچ قرار گرفتند، این نهاد کریستیانو رونالدو را بهترین مهاجم دنیا بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ اعلام کرد.

کریستیانو رونالدو یکشنبه شب و با گلزنی به ساسوئولو حالا با ۷۵۹ گل در کنار جوزپ پیکان رتبه اول بهترین گلزنان تاریخ فوتبال را به خود اختصاص داد و تنها یک گل دیگر نیاز دارد تا به تنهایی صاحب این عنوان شود.

او بهترین مهاجم یک دهه اخیر دنیا به انتخاب فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال نیز محسوب می شود.

در این بازه زمانی او ۳۳۲ در رقابت های لیگ با پیراهن رئال و یوونتوس به ثمر رسانده است. ۲۵ گل در رقابت های حذفی، ۱۱۶ گل در تورنمنت های اروپایی و بین المللی باشگاهی و ۷۷ گل ملی در مجموع ۵۵۰ گل.

لیونل مسی با ۵۴۹ گل زده در رده دوم قرار گرفت. ۳۴۶ گل برای بارسا در لالیگا، ۵۴ گل در جام حذفی اسپانیا، ۹۳ گل در رقابت های اروپایی و بین المللی باشگاهی و ۵۶ گل ملی برای آرژانتین.

روبرت لواندوفسکی با ۴۱۷ گل، زلاتان با ۳۴۰ گل، لوئیس سوارز با ۳۳۵ گل، ادینیسون کاوانی با ۳۳۴ گل، نیمار با ۳۲۷ گل، سرخیو آگوئرو با ۳۰۲ گل، اوبامیانگ با ۲۷۸ گل و سباستین تالیابو(امارات) با ۲۶۵ گل در رتبه های سوم تا دهم قرار دارند.

تگ ها


آث میلان روبرت لواندوفسکی لوئیس سوارز بایرن مونیخ کریستیانو رونالدو زلاتان ابراهیموویچ لیونل مسی بارسلونا یوونتوس