بهترین گل‌های مارکو فان باستن/ ویدیو

بدون شک مارکو فن باستن یکی از بدشانس‌ترین بازیکنان تاریخ دنیای فوتبال است....

‌به گزارش مدال ، مارکو فان باستن به طور قطع یکی از بدشانس‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان است. فوتبالیستی که تا 28 سالگی افتخارات فراوانی کسب کرده بود و در اوج دوران فوتبال خود دچار مصدومیت شدیدی شد که در نهایت این مصدومیت دوران فوتبال وی را به پایان رساند.

فان باستن فوتبال خود را با آژاکس آغاز کرد و از 18 سالگی به ترکیب اصلی این تیم هلندی رسید. وی در دوران حضور خود در آژاکس در 172 بازی 152 گل به ثمر رساند، 4 فصل متوالی آقای گل هلند شد که در سه دوره آن میانگین گل زده وی بیش از یک گل در هر بازی بود و 4 بار لیگ هلند، 3 بار جام حذفی هلند و یک بار نیز جام برندگان اروپا را فتح کرد.

فان باستن در 23 سالگی راهی میلان شد و همراه با روسونری سه بار قهرمانی سری آ را به دست آورد، دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و دو بار سوپرکاپ ایتالیا، یک بار سوپرکاپ اروپا و دو بار جام بین قاره‌ای را همراه با این تیم ایتالیایی فتح کرد. وی با پیراهن میلان در 201 بازی رسمی 125 گل به ثمر رساند و دو بار آقای گل سری آ شد. فان باستن همچنین سه بار فاتح توپ طلا شده و یک بار عنوان بهترین بازیکن سال فیفا را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین 58 بار با پیراهن تیم ملی هلند به میدان رفته و 24 گل ملی در کارنامه دارد. فان باستن همراه با هلند جام ملت‌های اروپا در سال 1988 را فتح کرد.

مصدومیت قوزک پا در دسامبر 1992 وی را چند ماه از میادین دور کرد و این مصدومیت در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در همان فصل مقابل مارسی تشدید شد تا این بازیکن هلندی برای سومین بار اقدام به جراحی قوزک پا کند. وی فصل 94-1993 را به طور کامل از دست داد و تلاش‌های وی برای بازگشت به فوتبال در فصل 95-1994 نیز سودی نداشت و وی در نهایت در تابستان 1995 و پس از دو سال خانه‌نشینی رسما حداحافظی خود از دنیای فوتبال را اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:
رسمی؛ لیورپول قهرمان لیگ برتر انگلیس شد
قهرمانی لیورپول و رکوردهایی که کلوپ به ثبت رساند
ستاره اسپانیایی، قربانی انتقال هاورتز به بایرن مونیخ؟ 

تگ ها


با بزرگان مارکو فان باستن آژاکس هلند میلان مصدومیت ویدیو ویدئو فوتبال جهان فوتبال