به بهانه تولد ۳۵ سالگی فوق ستاره تمام نشدنی دنیای فوتبال

فوق ستاره پرتغالی و یکی از نماد های فوتبال امروز ۵ فوریه، ۳۵ ساله شد....

به گزارش مدال، وقتی درباره استعداد ذاتی یک فوتبالیست صحبت می‌کنیم شاید نام ستاره هایی نظیر لیونل مسی، نیمار، ادن هازارد و ... به ذهن مان خطور کند. شما حتی اگر دل باخته و عاشق کریستیانو رونالدو هم باشید، احتمالا این فوق ستاره پرتغالی را در زمره چند استعداد برتر حال حاضر فوتبال قرار نخواهید داد اما در عوض اگر به عنوان طرفدار مسی، از رونالدو متنفر باشید، قطعا باز هم نمی توانید کتمان کنید که کریستیانو یکی از بهترین های تاریخ است.

شاید رونالدو استعداد ذاتی شگرفی نداشته باشد اما توانایی، پشت کار، تلاش و البته جاه طلبی محیر العقول او به حدی بوده که در برابر اکثریت قریب به اتفاق استعداد های برتر دو دهه اخیر فوتبال برتری داشته است. شاهکار کریس زمانی جذاب تر می شود که بدانیم او در چند سال اخیر با لیونل مسی که بسیاری وی را در تاریخ بهترین می دانند، رقابت کرده است. رقابتی بین یک استعداد بی نظیر و کوهی از تلاش و پشت کار.

چند سال پیش وقتی رونالدو لباس سفید رئال مادرید را بر تن می کرد، در چند بازی نمایش های دور از حد انتظاری ارائه داد و همین موضوع باعث شد که دو روزنامه نزدیک به تیم رقیب یعنی موندو دیپورتیوو و اسپورت، بدون توجه به تیم شان تیتر اصلی خود را به رونالدو اختصاص دهند و آن چیزی نبود مگر: "پایان رونالدو"

شاید اگر این دو روزنامه می دانستند که چنین کری هایی نه تنها باعث نا امیدی رونالدو نمی‌شود بلکه او را جری تر می کند، هیچ گاه دست به چنین کار احمقانه ای نمی زدند. کریس بعد از آن تمام افتخارات فردی و تیمی را درو کرد تا نشان دهد که نا امیدی در دایره واژگان او تعریف نشده است.

کریستیانو امروز ۳۵ ساله شد ولی او مانند بسیاری از فوتبالیست های دیگر، در این سن خانه نشین نیست بلکه در سطح اول فوتبال اروپا و باشگاه یوونتوس فوتبال بازی می کند. او در ۳۵ سالگی یک نیمکت نشین و بازیکن ۳۰ دقیقه ای هم نیست بلکه کلیدی ترین مهره بیانکونری و دومین گلزن سری آ به حساب می آید. رونالدو هنوز هم عادت همیشگی خود یعنی رکورد شکنی را کنار نگذاشته و اخیرا با گلزنی برابر فیورنتینا موفق شد رکورد ۹ بازی گلزنی پیاپی را به ثبت برساند.

فوق ستاره تمام نشدنی دنیای فوتبال حالا اسب خود را برای اثبات بهترین بودن در ۳۵ سالگی زین کرده تا نشان دهد که سن و سال برای او فقط چیزی شبیه به یک شوخی است. ما نیز باید از زندگی در عصر مرد پرتغالی و دیدن نمایش های او خوشحال باشیم چرا که قطعا می توانیم تعاریف زیادی برای آیندگان درباره کریستیانو داشته و از این بابت به خود ببالیم.

بیشتر بخوانید:

پنجاهمین گل رونالدو در یوونتوس

یوونتوس 3 فیورنتینا 0؛ پیروزی راحت بانوی پیر با دبل رونالدو

 

 

تگ ها


فوتبال جهان تولد رونالدو کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال