به بهانه حضور دوباره بوفون در یووه؛ بازگشت به خانه

به بهانه بازگشت بوفون به یووه، ۱۰ بازگشت مهم بازیکنان اروپایی به تیم‌های سابقشان را مرور می‌کنیم....

بازگشت بازیکنان به تیم‌های سابق خود، مثل پایان خوش فیلم‌های سینمایی است. برای درک این مسئله می‌توان بازگشت بوفون به یووه را مثال زد. بازیکنی که در انتخابی اشتباه به پاریسن ژرمن رفت اما همه ‌می‌دانستند در قلب و ذهن او چه می‌گذرد. او پس از بازگشت در اظهارنظری بیان کرد: از شزنی و کیه‌لینی بابت اهدای شماره یک و بازوبند کاپیتانی متشکرم اما من اینجا نیامدم تا چیزی را بگیرم. آماده‌ام تا کمک کنم. به همین بهانه ۱۰ مورد از مهم‌ترین بازگشت‌ها را با هم مرور میکنیم:
۱۰- تیری آنری (آرسنال)
او یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ آرسنال است که به همراه ونگر برای هواداران این تیم دوران خوشی ساخته. او پس از ۸ سال حضور در جمع توپچی‌ها به بارسا و لیگ آمریکا رفت اما در سال ۲۰۱۲ به آرسنال برگشت.
۹- دروگبا (چلسی)
این مهاجم ساحل عاجی که ۱۶۴ گل با پیراهن چلسی به ثمر رسانده بود در سال ۲۰۱۴ به چلسی برگشت و بازهم قهرمان شد. او ستاره دوران درخشان آبی‌پوشان لندنی با مورینیو بود.
۸- فرناندو تورس (اتلتیکو)
وقتی اتلتیکو مادرید در سال ۲۰۰۱ در دسته اول فوتبال اسپانیا حضور داشت، تورس اولین بازی خود را انجام داد. او به لیورپول و چلسی رفت اما بازهم در سال ۲۰۱۶ به اتلتیکو برگشت تا به همراه آن‌ها قهرمان لیگ اروپا شود.
۷- کاکا (میلان)
او آخرین نفری بود که قبل از مسی و رونالدو، توپ طلا را کسب کرد. کاکا پس از میلان به رئال رفت اما در سال ۲۰۱۳ بازهم به میلان برگشت.
۶- وین رونی (اورتون) 
او در اورتون چهره شد و به عنوان یک استعداد در سال ۲۰۰۴ به منچستر آمد و سال‌ها در این تیم درخشید. رونی سال ۲۰۱۷ پس از دورانی پرافتخار در یونایتد به اورتون برگشت.

۵- شوچنکو (میلان و دیناموکیف)
یکی از بهترین مهاجمان اروپا در قرن بیست و یکم که در سال ۲۰۰۴ توپ طلای اروپا را برد، به چلسی رفت اما دوران موفقی نداشت و به میلان برگشت.
شوچنکو در اواخر فوتبال در دیناموکیف حضور پیدا کرد. همان‌جایی که در سال ۱۹۹۴ فوتبال خود را آغاز کرده بود.
۴- ریکلمه (بوکا جونیورز)
ریکلمه آخرین بازیکن بزرگ آرژانتینی بود که شماره ۱۰ بوکا را پوشید. او در سال ۲۰۰۲ از بوکا به بارسا رفت و در نهایت در سال ۲۰۰۷ ویارئال را ترک کرد و به استادیوم بمبونرا بازگشت.
۳- خواکین (رئال بتیس)
یکی از بهترین استعدادهای اسپانیا در سال ۲۰۰۵ نقشی اساسی در تیم بتیس داشت. بتیسی‌ها خواکین را به والنسیا فروختند و او مدتی از تیم مورد علاقهاش دور شد اما خواکین در نهایت به بتیس برگشته و حالا در این تیم توپ می‌زند.
۲- پل پوگبا (منچستریونایتد)
یکی از معدود اشتباهات سر الکس فرگوسن اجازه جدایی به پوگبا در سال ۲۰۱۲ بود. پوگبا به یووه رفت و آن‌قدر درخشید که در سال ۲۰۱۶ منچستری‌ها بیش از ۱۰۰ میلیون برای بازگشت او هزینه کنند.
۱– مارادونا (بوکا) کرایف (آژاکس)
کرایف یکی از بهترین‌های تاریخ آژاکس است که با این تیم از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۳ سه جام اروپایی کسب کرد. او به بارسا رفت تا به ماجراجویی‌اش ادامه دهد. کرایف در نهایت پس از حضور در لوانته و لیگ آمریکا به آژاکس برگشت. یکی دیگر از اسطور‌هایی که در نهایت به تیم سابق خود برگشت مارادوناست. او در بوکا حضور داشت و چهره شد. مارادونا پس از دورانی پرافتخار در نهایت در سال ۱۹۹۵ به بوکاجونیورز برگشت.

 

بیشتر بخوانید:

۵ بازیکن مهم برای یوونتوس؛ هدف: فتح لیگ قهرمانان

تگ ها


اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات دیگو مارادونا کرایف تیری آنری شوچنکو تورس وین رونی خواکین پل_پوگبا ریکلمه جان لوئیجی بوفون یوونتوس سری آ UEFA Champions League فوتبال