به بهانه دیدار استقلال-نساجی/ پورحیدری اولین سرمربی آبی ها مقابل نساجی

تیم فوتبال استقلال امروز در یازدهمین هفته از لیگ نوزدهم به دیدار نساجی می رود....

به گزارش خبرنگار مدال، این بازی سیزدهمین دیدار دو تیم بعد از انقلاب است. استقلال و نساجی برای اولین بار پس از سال ۵۷ در سال ۱۳۶۳ در قالب یک دیدار دوستانه در ورزشگاه شهید متقی ساری به مصاف هم رفتند.

این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید هدایت تیم استقلال را در آن دیدار مرحوم منصور پورحیدری برعهده داشت. تک گل تیم میزبان در آن دیدار از روی نقطه پنالتی توسط نادر دست‌نشان، برادر سرمربی وقت نساجی، به ثمر رسید. این پنالتی در حالی وارد دروازه استقلال شد که مرحوم ناصر حجازی درون دروازه بود. گل استقلال را هم در آن بازی جعفر مختاری‌فر زد.
آخرین دیدار دو تیم نیز برمی گردد به اسفندماه سال گذشته که وینفرد شفر در آن بازی هدایت تیم استقلال را برعهده داشت و مجید جلالی سرمربی نساجی بود. این دیدار با تک گل مرتضی تبریزی از روی نقطه پنالتی به پایان رسید.
دو تیم استقلال و نساجی تا کنون ۱۲ بار به مصاف هم رفتند. تیم استقلال در این ۱۲ بازی ۵ برد و ۲ شکست را در کارنامه اش به ثبت رسانده است. آبی های تهرانی در تمام تقابل های دو تیم موفق شده اند ۱۷ بار دروازه حریف را بگشایند و در مقابل نساجی ۱۳ گل تا به امروز وارد دروازه استقلال کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

مهدی پاشازاده: یک تفکر حساب شده پشت تیم کی‌روش بود

نساجی – استقلال/ چالش بزرگ آبی‌ها در شهر خسته

تگ ها


باشگاه استقلال باشگاه نساجی منصور پورحیدری ناصر حجازی بازی نساجی استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال