به بهانه سقوط نفت و 17 تیمی شدن لیگ یک؛ تدبیر سازمان لیگ چیست؟

فصل جدید لیگ یک فوتبال ایران با مشکلات زیادی آغاز شده است و به نظر میرسد این روند بینظمی در آغاز فصل رفته رفته در حال اپیدمی شدن در فوتبال ایران است ......


فصل جدید لیگ یک فوتبال ایران با مشکلات زیادی آغاز شده است و به نظر می‌رسد این روند بی‌نظمی در آغاز فصل رفته رفته در حال اپیدمی شدن در فوتبال ایران است.
به گزارش خبرنگار مدال، اینکه فصل جدید لیگ یک با چنین شرایطی آغاز شده اصلا زیبنده فوتبال ایران نیست و این در حالی است که طی سال‌های اخیر کمتر شاهد برگزاری بی‌نظم لیگ یک بودیم. موکول شدن زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی از یک هفته مانده به آغاز لیگ به پایان هفته پنجم سبب شده تا برخی تیم‌ها فعالیت‌های نقل و انتقالاتی خود را به هفته‌های نخست لیگ موکول کنند و این در حالی است که با تقویم قبلی، تکلیف تیم‌‌هایی که اقدام به جذب بازیکن نکرده بودند از یک هفته مانده به آغاز لیگ مشخص بود. هر چند این تغییر تقویم به منظور تامین منافع باشگاه‌ها صورت گرفته با این حال منجر به بروز چنین بی‌نظمی‌های در لیگ یک شده و اگر تدبیری در این باره اندیشیده نشود به زودی شاهد تکرار این اتفاقات در لیگ برتر نیز خواهیم بود. از سویی برخی تیم‌ها با تهدید به عدم حضور در لیگ و به هم ریختن برنامه‌های مسابقات به دنبال برخی امتیازات هستند که همین نیز سبب بروز برخی اتفاقات تلخ و بی‌نظمی در برگزاری مسابقات شده است.
سازمان لیگ برای جلوگیری از این اتفاقات و برگزاری منظم لیگ نیاز به برخی قوانین سخت‌گیرانه‌ خواهد داشت تا پس از این شاهد لغو 4 بازی در 2 هفته نخست لیگ‌ها به دلیل عدم حضور تیم‌ها یا عدم صدور کارت بازی و حضور برخی تیم‌ها با کمتر از 11 بازیکن در برخی بازی‌ها نباشیم.

تگ ها


فوتبال