به خاطر کرونا و VAR؛ لیگ قهرمانان متمرکز می شود

تیم های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب مشخص شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از انتخاب ۸ تیم برتر مسابقات بحث میزبانی و مهمانی مسابقات داغ بود. النصر عربستان اعلام کرده بود بر اساس فرمول تعیین شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا باید میزبان تراکتور باشد به این خاطر که به عنوان صدرنشین به مرحله ی یک هشتم نهایی بازی ها صعود کرده است. از سویی بحث هایی عنوان شد استقلال که میزبان الهلال عربستان است باید در خانه ی بیطرف میزبان الهلال باشد به این خاطر که بر اساس تصمیم مارس ۲۰۱۶ تیم های عربستانی به ایران سفر نخواهند کرد.

حالا روزنامه ی الاتحاد امارات خبر تازه ای را در این باره منتشر کرده است. اینکه چهار دیدار مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و در ادامه دو بازی یک چهارم نهایی و تک بازی نیمه نهایی به صورت متمرکز برگزار می شود تا چهره قهرمان غرب آسیا مشخص و آماده رویارویی با قهرمان شرق شود. این اتفاقی است که فصل گذشته هم رخ داده بود و بازی ها در قطر برگزار شد. البته اینبار کنفدراسیون فوتبال آسیا در تلاش است از کشور دیگری برای برگزاری بازی ها به صورت متمرکز کمک بگیرد که گفته می شود تمایل کشور عربستان برای برگزاری این بازیها زیاد است. البته امارات هم بی میل نیست با توجه به حضور دو تیم در مرحله ی یک هشتم نهایی این بازی ها میزبان مسابقات باشد. هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره اظهار نظر شفافی نداشته است. این تصمیم در پی شیوع ویروس کرونا اتخاذ خواهد شد که دور از ذهن نیست.

سه تیم ایرانی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حاضر هستند. بر اساس قرعه ی تعیین شده پرسپولیس مهمان استقلال دوشنبه است. تراکتور هم باید در خانه ی تیم النصر به میدان برود و استقلال نیز میزبان الهلال خواهد بود. در صورت برگزاری بازی ها به صورت متمرکز هر سه تیم ایرانی در خارج از ایران به میدان خواهند رفت. نکته ی دیگری که به برگزاری بازی ها به صورت متمرکز کمک می کند جدا از ویروس کرونا استفاده از VAR است. در بازی های مرحله ی گروهی داوران اشتباهات فاحشی داشتند که به خاطر برگزاری بازی ها در کشورهای مختلف امکان بکار گیری از این تکنولوژی در همه بازی ها وجود نداشت و به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت همه بازی ها را بدون VAR برگزار کند. این امکان وجود نداشت نمی شد برخی از بازی ها با حضور کمک داور ویدئویی برگزار شود وبرخی از بازی ها بدون حضور کمک داور ویدئویی. اگر بازی های مرحله ی یک هشتم در یک کشور و به صورت متمرکز برگزار شود آنوقت کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند همه دیدارها را با حضور کمک داور ویدئویی برگزار کند.

بیشتر بخوانید:

تیم های ایرانی و عربستانی؛ فقط در کشور ثالث!

تبریک سپاهان به ۳ نماینده آسیایی ایران(عکس)

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال جهان AFC Champions League فوتبال