به خواسته هواداران استقلال احترام بگذارید/بازگشت استرا حق آبیهاست

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: بازگشت آندره استراماچونی به استقلال خواسته میلیون‌ها هوادار این باشگاه است و باید به این خواسته احترام گذاشته شود....

به گزارش خبرنگار مهر، موضوع بازگشت استراماچونی به استقلال بار دیگر به موضوعی داغ برای هواداران این تیم تبدیل شد و این بار هواداران با راه انداختن یک موج بزرگ در فضای مجازی خواسته خود را به گوش مسئولان رساندند. 

محمد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: کشور ما یک کشور جمهوری است که در آن مردم بر مردم حکومت می‌کنند و این رای و نظر مردم است که باید پایه و اساس تصمیمات تصمیمات مسئولان باشد. اصول دموکراسی حکم می‌کند وقتی میلیون ها ایرانی خواستار حضور استراماچونی در استقلال هستند، به نظر آنها احترام گذاشته شده و حتی اگر آمدن استراماچونی بر خلاف میل، اراده و تصمیم عده اندکی باشد که فعلا برای فوتبال تصمیم می گیرند، با تجدید نظر در تصمیمشان موانع بازگشت وی را رفع کنند.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: استراماچونی امتحان خود را پس داده و قطعا می‌تواند در کوتاه مدت هزینه قراردادش را با خدماتی که به فوتبال ما می‌دهد بازگرداند و هزینه کردن برای چنین مربی ای نوعی سرمایه گذاری در فوتبال است.

وی اضافه کرد: در عجب هستم فدراسیونی چنین تصمیمی را می‌گیرد که خودش برای تیم ملی مربی خارجی استخدام کرده و مسئولانی به بهانه جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های کشور تصمیم به منع به کار گیری بازیکن و مربی خارجی گرفته‌اند که شاهکار ویلموتس را رقم زده‌اند. 

نوری بیان داشت: عدم استفاده از مربی و بازیکن خارجی حتی قانون هم نیست و فعلا یک تصمیم است. اما اگر قانون هم بود می‌شد برای مصلحت کشور در مواردی آن را نادیده گرفت. به آقایانی که امروز در راس هرم فوتبال ایران نشسته‌اند و حاصل تصمیم گیری‌های آنها در سالهای اخیر هم کاملا در این فوتبال مشخص است توصیه می‌کنم از این تصمیم خود بگذرند و اجازه بدهند فوتبال در مسیر درستش گام بردارد.

عضو پیشین کمیته فنی آبی‌ها بیان داشت: اگر در گذشته تصمیمات اشتباهی هم در جذب بازیکن و مربی بی کیفیت خارجی گرفته شده، رد پای مدیرانی در این جریانات وجود دارد که خودشان منتخبان دولت بوده‌اند. نباید به گناه دیروز آنها امروز فوتبال را با این تهدید بزرگ مواجه کرد.

وی بیان داشت: امروز شاهدیم که این تصمیم عجولانه و کارشناسی نشده باعث شد تا یک شبه نرخ بازیکنان و مربیان داخلی رشد کند و چند برابر شود به به تبع آن هزینه‌های باشگاه‌ها در شرایطی که کشور ما با مشکلات اقتصادی بزرگ مواجه است افزایش بی‌رویه داشته باشد. من امروز هشدار می‌دهم که ادامه این رویه می‌تواند فوتبال ما را با شیبی نه چندان ملایم به سمت ورشکستگی ببرد. 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران آندره استراماچونی محمد نوری