به زودی مسی را در پست ژاوی خواهیم دید

دومنک تورنت کمک مربی سابق بارسلونا معتقد است لیونل مسی به زودی نقش ژاوی را در بارسا برعهده خواهد گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دومنک تورنت به مدت یک دهه دستیار پپ گواردیولا بود. او در بارسا، بایرن و منچسترسیتی کمک گواردیولا بود ولی فصل ۱۹-۲۰۱۸ هدایت نیویورک سیتی را برعهده گرفت که راه به جایی نبرد. دومنک سال ۲۰۰۷ حتی دستیاری پپ در تیم دوم بارسا را هم برعهده داشت و یکی از کسانی است که به خوبی می تواند لیونل مسی را توصیف کند.

او در مورد مسی گفت:« از ۱۵ سالگی مسی را تحت نظر داشتم و باید بگویم که بی نظیر بود و هر کسی را تحت تاثیر قرار می داد. لئو ابتدا از توانایی های فردی اش بیشتر استفاده را می کرد ولی سپس تبدیل به یک بازیکنی در خدمت تیم شد و از این حیث او حالا هیچکس را رقیب خود نمی بیند. مسی می تواند ۷۰ دقیقه در زمین قدم بزند ولی وقتی توپ به او برسد، می توان انتظار یک موقعیت گل را داشت.»

دومنک تورنت ادامه داد:« درست است که مسی به سال های پایانی فوتبالش نزدیک می شود ولی او همچنان می تواند تعیین کننده باشد و بدرخشد. فکر می کنم چند سال بعد و با کاهش یافتن سرعتش، او یک منطقه عقب تر بیابد و همان جایی بازی کند که زمانی ژاوی حضور داشت. اینگونه مسی همان تعیین کنندگی همیشگی را حفظ خواهد کرد.»

مقایسه مسی و مارادونا:« مسی تکرار نشدنی است و دیه گو هم نابغه دورانش بود. کسی را به یاد ندارم که توانسته باشد همچون مارادونا به تنهایی تیمش را قهرمان جام جهانی کند. مسی هم در جام جهانی برزیل چیزی تا قهرمانی فاصله نداشت و شاید اگر آرژانتین بر آلمان پیروز می شد، اکنون از مسی در کشورش به گونه ای دیگر تمجید می کردند. انتقادات از او برای ناکامی در بازی های ملی منصفانه نیست و معتقدم او در بهترین شرایط به جام جهانی قطر خواهد رسید و امیدوارم با کشورش قهرمان شود.»

بیشتر بخوانید:
اگر رئال صدرنشین بود، قهرمان لالیگا اعلامش می‌کردند!
لایپزیش به لیورپول: ورنر را ارزان نمی‌فروشیم
اینتر قصد فروش لائوتارو را ندارد

تگ ها


لیونل مسی پپ گواردیولا مارادونا فوتبال جهان منچستر سیتی آرژانتین بارسلونا فوتبال