به زودی پاسخ پیشنهاد استقلال را می دهیم/آذری: قصد فروش تبریزی را نداریم

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن میگوید ظرف ۵ روز آینده پاسخ پیشنهادات مرتضی تبریزی از جمله پیشنهاد استقلال را خواهد داد ......

 مدیرعامل باشگاه ذوب آهن می‌گوید ظرف ۵ روز آینده پاسخ پیشنهادات مرتضی تبریزی از جمله پیشنهاد استقلال را خواهد داد.

به گزارش سایت مدال، سعید آذری اظهار کرد: من ابتدای فصل نقل و انتقالات هم گفتم که هیچ کدام از بازیکنان ما فروشی نیستند و هنوز هم سر حرفم ایستاده‌ام. اعتقاد دارم باشگاه ۵ سال برای بازیکن سرمایه‌گذاری کرده و الان که می‌خواهد نتیجه بگیرد نباید بازیکنش را به راحتی از دست بدهد. ما امسال به دنبال کسب نتیجه هستیم. با این وجود اگر بازیکنی پیشنهاد مالی خوبی داشته باشد، ممکن است او را بفروشیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره تمایل باشگاه استقلال به جذب مرتضی تبریزی و اعلام مبلغ ۲ و نیم میلیارد تومانی برای صدور رضایت‌نامه این بازیکن از سوی باشگاه ذوب آهن که در رسانه‌ها از سوی عضو هیات مدیره استقلال مطرح شده گفت: هفته گذشته نامه‌ای از باشگاه استقلال مبنی بر جذب مرتضی تبریزی به دست ما رسید. ما به احترام عزیزان حاضر در باشگاه استقلال اعلام کردیم که تا ۵ روز آینده جواب این نامه را خواهیم داد. پس از آن هیچ گونه اظهار نظری صورت نگرفته چرا که ما قصد فروش تبریزی را نداریم. تبریزی جزو بهترین فوتبالیست‌های دو سه سال اخیر فوتبال ایران بوده است. من از او و سایر بازیکنان تیمم تشکر می‌کنم. به هر حال الان منتظر هستیم تا پیشنهادهای تبریزی به دست‌مان برسد و آن‌ها را بررسی کنیم.

او در واکنش به اینکه آیا اعلام مبلغ ۲ و نیم میلیارد تومان برای صدور رضایت‌نامه تبریزی صحت دارد گفت: تاکنون هیچ اظهار نظری در این باره نداشته‌ام و پاسخی هم به باشگاه استقلال نداده‌ایم که عضو هیات مدیره باشگاه مبلغی را اعلام کرده است.

آذری با اشاره به دریافت ۲ پیشنهاد خارجی برای جذب مهاجم برجسته تیمش گفت: ما هنوز پاسخی به این پیشنهادات نداده‌ایم. از طرفی به آینده تبریزی هم فکر می‌کنیم. خیلی از بازیکنان پس از رفتن به جام جهانی پیشنهاد خارجی پیدا کرده‌اند اما تبریزی بدون حضور در این رقابت‌ها پیشنهاد خارجی دارد. با وجود اینکه حقش بود در جام جهانی هم حضور داشته باشد. باید تصمیم عاقلانه‌ای درباره او بگیریم که فوتبالش را در کجا ادامه دهد. مباحث مالی یک بعد قضیه است اما ما جوانی و آینده او را در نظر می‌گیریم و می‌خواهیم به گونه‌ای در نظر می‌گیریم که سال‌های سال فوتبال بازی کند و برای تیم ملی در جام ملت‌های آسیا مثمر ثمر باشد.

مدیرعامل این باشگاه اصفهانی درباره استعفا از هیات رییسه سازمان لیگ و روند عقد قرارداد برای حق پخش تلویزیونی و حق پخش تبلیغات محیطی تصریح کرد: گرفتن حق پخش یک رویاست. ما درباره این موضوع رویاپردازی می‌کنیم. تحقق چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. نباید خودمان را گول بزنیم و انتظارات را ایجاد کنیم. تنها امیدمان گرفتن تبلیغات محیطی است که درباره این موضوع هم اتفاق خاصی رخ نداده است. تاکنون ۴۵ میلیارد تومان به باشگاه‌ها پرداخت نشده است.

او با نامطلوب خواندن وضعیت اقتصادی فوتبال ایران افزود: وضعیت اقتصادی فوتبال ما جالب نیست. معلوم نیست چه زمانی دستمزد بازیکنان حاضر در جام جهانی به باشگاه‌ها پرداخت می‌شود. در چنین وضعیتی می‌توان از طریق مبانی مارکتینگ درآمدزایی کرد که آن را در دستور قرار داده‌ایم.

آذری درباره عملکرد این باشگاه در فصل آماده‌سازی و نقل و انتقالات اظهار کرد: قرارداد دو سه بازیکن ما تمام شده بود و مورد نیاز امید نمازی نبودند که به این ترتیب از تیم‌مان جدا شدند. البته جا دارد از بچه‌هایی که برای ما زحمت کشیدند تشکر کنم. سال گذشته بازیکنان خیلی زحمت کشیدند تا نتیجه خوبی حاصل شود. هیچ بازیکنی از ما جدا نشده مگر اینکه پیشنهاد خوب خارجی داشته باشد. از طرفی تمرین‌هایمان را از ۲۶ خرداد شروع کردیم و صبح و بعدازظهر تمرین کردیم. عمده تمرین‌های‌ ما مربوط به مسائل آمادگی جسمانی بود که پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل این باشگاه با اشاره به انجام سه بازی تدارکاتی در مدت زمان اخیر گفت: سه دیدار انجام داده‌ایم و ۲۸ تیرماه در مشهد با پدیده بازی می‌کنیم. فکر می‌کنم با ۵ بازی تدارکات پا به لیگ می‌گذاریم و تقریبا با شرایط مسابقه لیگ را شروع می‌کنیم.

او درباره رضایت سرمربی این باشگاه از وضعیت نقل و انتقالات تیم‌شان گفت:‌ ما تمامی بازیکنانی که نمازی نیاز داشت را جذب کردیم. استراتژی باشگاه در تمام دوره‌ها این بوده که خواسته مربی برآورده شود. این موضوع مختص به امید نمازی نیست. از طرفی می‌توانید این موضوع را از امید نمازی بپرسید. امیدوارم که در این زمینه موفق بوده باشیم.

آذری همچنین درباره لغو اردوی خارجی تیم‌شان و ارتباط این موضوع به مشکلات اقتصادی تاکید کرد: ما اعتقاداتی داریم. اعتقادمان این است که در تنگنا شدید هستیم و مردم تحت فشار هستند. به عنوان باشگاهی که تحت  مدیریت نظام اقتصادی هستیم، باید درک کنیم که اردو نرفتن ما به خارج از کشور باعث کمک به بنگاه اقتصادی بزرگ‌مان می‌شود. علی‌رغم اینکه ما می‌توانستیم اردوی خارجی را برگزار کنیم. با رایزنی با جناب نمازی و هیات مدیره تصمیم گرفتیم تیم‌مان در ایران اردو بزند و از طرفی با برگزاری اردو در ایران توانستیم جلسات تمرینی بیشتری را برگزار کنیم.

مدیرعامل این باشگاه در پایان درباره هزینه بیش از حد برخی از تیم‌های صنعتی در فصل نقل و انتقالات بر خلاف ذوب آهن و نظارت وزارت صنعت و محمد دادگان به این موضوع خاطرنشان کرد: ما زیر نظر وزارت صنایع نیستیم و زیر نظر مجموعه شستا هستیم. تیم‌های صنعتی زیر نظر مجموعه اینیدرو که وابسته به سازمان نوسازی صنایع ایران است، شامل این موضوع می‌شوند و جناب دادگان این باشگاه‌ها را زیر نظر دارد. چه باشگاه ذوب آهن زیر نظر آقای دادگان که مورد احترام ماست باشد و چه نباشد همیشه مسائل اقتصادی را در نظر گرفته‌ایم و هیچ وقت دنبال بازیکنی با قیمت آنچنانی نبوده‌ایم. ما همیشه هزینه‌های معقولی انجام داده‌ایم.

 

تگ ها


ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال