به مناسبت تولد مارسیال/ نسخه کم‌رنگ تیری آنری

3 سال قبل از اولین قهرمانی جام جهانی خروس ها در سال 98، در شهر مسی در حوالی پاریس کودکی به دنیا آمد که کسی نمی دانست سال ها بعد قرار است به عنوان یکی از گران ترین و با استعدادترین بازیکنان فرانسوی وقت، به تیم منچستر بپیوندد ......

3 سال قبل از اولین قهرمانی جام جهانی خروس ها در سال 98، در شهر مسی در حوالی پاریس کودکی به دنیا آمد که کسی نمی دانست سال ها بعد قرار است به عنوان یکی از گران ترین و با استعدادترین بازیکنان فرانسوی وقت، به تیم منچستر بپیوندد ...

3 سال قبل از اولین قهرمانی جام جهانی خروس ها در سال 98، در شهر مسی در حوالی پاریس کودکی به دنیا آمد که کسی نمی دانست سال ها بعد قرار است به عنوان یکی از گران ترین و با استعدادترین بازیکنان فرانسوی وقت، به تیم منچستر بپیوندد.

آنتونی ژوران مارسیال فوتبال خود را از آکادمی اولیس شروع و در ادامه به تیم دوم لیون پیوست. همه فوتبالیستهای جوان می‌دانند برای بهتر شدن باید به موناکو بروند و او هم همان مسیر را رفت. مارسیال از 15سالگی در تمام رده های تیم ملی فرانسه حضور داشت اما نتوانست در مهم ترین رقابت‌های دنیای فوتبال یعنی جام جهانی به همراه تیم ملی کشورش حضور یابد و قهرمان شود.

مارسیال که همیشه به دلیل حالات چهره اش همواره صورت یخی نامیده می شود، در ابتدای راه پیوستن به یونایتد به دلیل انتظارات بالا نتوانست خودی نشان دهد و حتی به انتقادات شدیدی در خصوص قیمت 38 میلیون پوندی خود مواجه شد اما به مرور زمان و با پیشرفت توانست نام خودش را بر سر زبان ها بیاندازد.

آنتونی جوان با استعدادی است؛ به خاطر همین هم همزمان با یونایتد، یووه و چلسی هم او را می‌خواستند، اما انتخاب اولدترافورد تا امروز برای او خوش‌یمن نبوده است. او در نقش وینگر در روزهایی که همه چیز به کام اوست شمایلی ضعیف از آنری را نشان می دهد. بازیکنی که روابط سردش با مورینیو، مانند کوه یخی است که اجازه پیشرفت به او نمیدهد.

به خاطر همین هم در  ابتدای فصل در تمرینات یونایتد شرکت نکرد و همین الان زمزمه هایی مبنی بر اختلافات او و مورینیو شنیده می شود. حالا بزرگترین چالش روبه‌روی او می تواند جدایی و پاسخ مثبت به پیشنهاد یوونتوس، یا ماندن و جنگیدن در منچستر بر سر جایگاه خودش باشد.