به مناسبت خداحافظی وایدنفلر/ متعصب ترین های دورتموند کیستند؟

رومن وایدنفلر، بازیکن متعصب و وفادار دورتموند شب گذشته از فوتبال خداحافظی کرد ......

رومن وایدنفلر، بازیکن متعصب و وفادار دورتموند شب گذشته از فوتبال خداحافظی کرد. به این بهانه باهم 6 نفر از متعصب ترین یاران دورتموند را بررسی می کنیم.

6- نوری شاهین

نوری کاظم شاهین 30 ساله در طول یک دهه حضور در دورتموند 274 بار برای این تیم به میدان رفت. او که سابقه حضور در رئال و لیورپول را هم دارد، در پایان فصل گذشته به وردربرمن پیوست.

5- یورگن کولر

این بازیکن که تازه در 30 سالگی به دورتموند پیوست، سابقه حضور در بایرن را داشت. او طی 7 سال حضور در سیگنال ایدونا پارک 191 بار برای زنبورها به میدان رفت و در سال 1997 قهرمان لیگ قهرمانان شد.

4-دِدِ

او که در جدول بیشترین بازی در بوندس لیگا برای دورتموند رده سوم را در اختیار دارد از 20 سالگی به این تیم پیوست و در 13 سال حضورش 322 بار برای دورتموند به میدان رفت. دِدِ در بازی خداحافظی اش بیش از اندازه احساساتی شد و پس از گریه گفت: نمی توانم احساسم را شرح دهم.

3-سوبوتیچ

196 حضور در بوندس لیگا و حضور در فینال لیگ قهرمانان در فصل 2012/13 از جمله فعالیت های او قبل از پیوستن به سنت اتین بود. او در اوخر دوران بازی اش، زیر نظر توخل به یک نیمکت نشین تبدیل شده بود و این خود بر جدایی او تاثیر گذاشت.

2-کلوپ

مدافع سابق تیم های ماینتز و اینتراخت هیچ زمان در دورتموند بازی نکرده اما به دلیل عملکرد او همگان، کلوپ را با نام دورتموند به خاطر می آورند. او از سال 2008 جانشین توماس دال شد و 318 بار روی نیمکت دورتموند نشست که حاصل آن 179 برد بود.

1-وایدنفلر

این دروازه بان آلمانی در سال 2002 از کایزرسلاترن به دورتموند پیوست تا ذخیره لمن باشد. او با 349 بازی دومین نفر در زمینه بازی با لباس دورتموند در بوندس لیگاست. وایدنفلر هیچ وقت آن طور که باید و شاید به حق خودش نرسید. هواداران دورتموند در بازی آخر خانگی فصل گذشته مقابل ماینتز با به نمایش گذاشتن بنر بسیار بزرگی از او تشکر کردند و او نیز شب گذشته از فوتبال خداحافظی کرد.

تگ ها


بورسیا دورتموند فوتبال