به من گفتند قهرمان المپیک می شوی

دارنده مدال برنز المپیک ریو در گفتوگو با یک هفتهنامه فرانسوی هدفش را کسب مدال طلای بازیهای المپیک ۲۰۲۰ عنوان کرد ......

دارنده مدال برنز المپیک ریو در گفت‌وگو با یک هفته‌نامه فرانسوی هدفش را کسب مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ عنوان کرد.
کیمیا علیزاده که به همراه هیئتی متشکل از نخبگان اقتصادی و اجتماعی وارد پاریس شده تا دستاوردهای بانوان ایرانی را به فرانسوی‌ها معرفی کنند، گفت‌وگویی با هفته‌نامه «پاریس مَچ» داشته است. سایت این هفته‌نامه نوشت؛ کیمیا علیزاده با قدی یک متر و 80 سانتی‌متری می‌توانست یک سوپرمدل شود؛ اما او در ایران زندگی می‌کند و قهرمان تکواندو شد.
کیمیا علیزاده که در شهر کرج متولد شده و از 7 سالگی ورزش تکواندو را شروع کرد، در پاریس در گفت‌وگو با این هفته‌نامه فرانسوی گفت: سالن تکواندو نزدیک به خانه‌مان بود، برای همین با کمی پیاده‌روی می‌توانستم به آنجا بروم. در ابتدا اصلاً این رشته ورزشی را دوست نداشتم. سپس استادم به مادرم گفت که کیمیا قهرمان المپیک خواهد شد. بنابراین با خودم گفتم "چرا که نه؟"، به همین سادگی! من ضربات سریع و سختی می‌زدم.
سه ماه پس از آن کیمیا اولین مدال برنز خود را در مسابقات تکواندوی قهرمانی کرج به دست آورد و سپس مدالی دیگر در قهرمانی ایران به دست آورد. علیزاده گفت: " همیشه مدالم برنز بود."، در سن 14 سالگی علیزاده تصمیم گرفت تا تمرینات پرفشارش را آغاز کند.
قهرمان تکواندوی کشورمان تصریح کرد: من از جمع خانواده‌ام جدا شدم تا در اردوی ویژه‌ای تمریناتم را آغاز کنم. خیلی سخت بود، به طوری که در طول سال تنها 10 بار می‌توانستم خانواده‌ام را ببینم.
علیزاده پاداش این سختکوشی را در همان سال گرفت و جواز حضور در رقابت‌های مسابقات قهرمانی آسیا را گرفت و سپس مدال طلای مسابقات جوانان در ایران را به دست آورد.
کیمیا تبدیل به یک الگوی ملی شد و مراکز تکواندویی در سراسر ایران افتتاح شد. او می‌جنگد. این تکواندوکار ایرانی که تمرینات بسیار منظمی انجام می‌دهد و روزانه چندین ساعت تمرین می‌کند، عاشق بستنی، خرما و آجیل است.
علیزاده که حالا 19 ساله است و روزانه 4 تا 6 ساعت تمرین می‌کند در پاسخ به این پرسش که «آیا تا حالا شده که خسته شده باشی و بخواهی دست از این رشته ورزشی بکشی؟»، اظهار داشت: بله! انجام تمرینات و پرداختن به رشته تکواندو به لحاظ روحی و فیزیکی دشوار است، اما من عاشق مربی‌ام هستم که از هفت سالگی کنارم هست. او همیشه وضعیت من را پیگیری می‌کند و زمانی که خسته هستم به من آرامش می‌دهد و می‌گوید که تو باز پیشرفت خواهی کرد.
دارنده مدال برنز المپیک ریو که در سن 18 سالگی برای شرکت در رقابت‌های تکواندوی وزن منهای 67 کیلوگرم بازی‌های المپیک 2016 موفق شد 10 کیلوگرم وزن خود را پایین بیاورد، گفت: من برای آن بازی‌ها وزنم را به 57 کیلوگرم رساندم، اما از این موضوع لطمه دیدم.
یک هفته پس از بازی‌های المپیک، علیزاده دچار مصدومیت جدی شد. کیمیا از ناحیه تاندون پای چپ آسیب دید و سه ماه بعد دچار همین مصدومیت در پای راست خود شد. کیمیا گفت: وزن کنونی‌ام 63 کیلوگرم است.
کیمیا علیزده در پایان خاطرنشان کرد که هدفش در بازی‌های المپیک 2020 کسب مدال طلا خواهد بود.

تگ ها


اخبار روز تکواندو