به نورافکن ظلم نکنید

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت وضعیت امید نورافکن برای حضور در اردوی تیم ملی جوانان هنوز مشخص نیست ......

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت  وضعیت امید نورافکن برای حضور در اردوی تیم ملی جوانان هنوز مشخص نیست ...

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت – وضعیت امید نورافکن برای حضور در اردوی تیم ملی جوانان هنوز مشخص نیست. علیرضا منصوریان که پیش از این مصدومیت وریا غفوری در اردوی تیم ملی را باعث افتخار این بازیکن می دانست، این بار با مطرح کردن حضور در لیگ قهرمانان آسیا، اولویت خود را حفظ نورافکن در اردوی استقلال اعلام کرده است.

پیش از این بارها شاهد چنین اتفاقاتی بوده ایم. در سال های گذشته مربیانی مثل امیر قلعه نویی در استقلال و حتی زلاتکو کرانچار در سپاهان، به دلیل حضور تیم شان در لیگ قهرمانان آسیا، بازیکنان ملی پوش خود را در اختیار تیم ملی قرار ندادند و همین باعث خط خوردن تعدادی از بازیکنان این دو تیم از تیم ملی شد. آخرین مورد از این اتفاقات هم به ماجرای اردوی تیم ملی در امارات در تعطیلات نیم فصل لیگ شانزدهم و مشکلاتی که بین برانکو و کی روش به وجود آمد برمی گردد. در همه این موارد هم مربیان تیم های باشگاهی بودند که مقصر اصلی مشکلات پیش آمده معرفی شدند.

شاید شباهت هایی بین آن ماجراها و ماجرای امروز نورافکن وجود داشته باشد اما تفاوت هایی کلیدی هم در این میان وجود دارد. قلعه نویی و کرانچار بازیکنان شان را به تیم ملی ندادند چون معتقد بودند که بازی های لیگ قهرمانان آسیا مهم تر از اردوی چند روزه تیم ملی است. برانکو هم به اردوی نصفه و نیمه و بدون بازی تدارکاتی تیم ملی در امارات نقد داشت. اما امروز ماجرای نورافکن فراتر از یک اردوی تدارکاتی است. تیم ملی جوانان چند روز دیگر عازم رقابت های جام جهانی است و نورافکن کاپیتان و یکی از بازیکنان کلیدی این تیم است. او در استقلال هم به تدریج به یکی از بازیکنان مهم و اصلی منصوریان تبدیل شده اما به نظر می رسد در شرایط فعلی، تیم ملی جوانان به نورافکن بیشتر از استقلال احتیاج داشته باشد. نورافکن پس از یک نیم فصل خوب در استقلال و حضور موفق و موثر در لیگ قهرمانان آسیا، به یک بازیکن باتجربه تبدیل شده و این تجربه حسابی به کار تیم ملی جوانان خواهد آمد. نکته این جاست که او در تیم امیرحسین پیروانی بازیکنی بی جانشین است اما در استقلال قطعا بازیکنانی هستند که بتوانند جای خالی نورافکن را پر کنند.

اگر قرار بر رعایت اولویت باشد، تیم ملی جوانان در اولویت قرار دارد و بهتر است منصوریان نورافکن را در اختیار تیم ملی جوانان قرار دهد. این کار هم به سود تیم ملی است و هم تجربه ای خوب و متفاوت برای نورافکن خواهد بود. اما حضور نورافکن در استقلال و ادامه لیگ قهرمانان آسیا باعث خواهد شد تا هم تیم ملی جوانان از حضور او محروم شود و هم به این بازیکن که می تواند حضور در یک تورنمنت جهانی را تجربه کند، ظلم خواهد شد.