بورنموث ۰ – ۱ منچسترسیتی؛ برد خفیف برای صعود موقت به صدر/ ویدیو

سیتیزن‌ها با پیروزی دشوار خارج از خانه موقتاً به صدر رفتند...

بورنموث در ورزشگاه خانگی خود میزبان تیم منچسترسیتی بود و در نهایت این شاگردان گواردیولا بودند که توانستند سه امتیاز بازی را بدست آوردند.

به گزارش مدال، از هفته بیست‌و‌نهم لیگ برتر انگلیس دو تیم بورنموث و منچسترسیتی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان نود دقیقه این سیتیزن‌ها بودند که با گل ریاض ماحرز توانستد از سد حریف خود بگذرند.

منچسترسیتی در حالی گام به این دیدار گذاشت که با شکست حریف خودش می‌توانست موقتاً و تا قبل از بازی لیورپول، به صدر جدول صعود کند. بورنموث هم که در این دیدار میزبان بود می‌توانست با برد در این دیدار بدون در نظر گرفتن بازی‌های دیگر ، چند پله در جدول رده بندی صعود کند.

نیمه اول در حالی آغاز شد که دو تیم بازی محتاطانه را در دستور کار قرار داده بودند و بیتشر در میانه میدان صاحب توپ می‌شدند. در اواسط نیمه اول یک موقعیت خوب نصیب بورنموث شد که با بی دقتی بازیکنان این تیم از دست رفت.

شاگردان گواردیولا هم که می‌دانستند در صورت برد می‌توانند به صدر جدول صعود کنند، دامنه حملات خود را گسترده‌تر کردند وی راه به جایی نبردند تا نیمه نخست بازی با نتیجه صفر بر صفر به پایان برسد.

نیمه دوم را باید به نام شاگردان گواردیولا ثبت کرد. منچسترسیتی که می‌خواست به هر قیمتی با پیروزی از این دیدار بیرون بیاید در نیمه دوم تغییر تاکتیک داد و از جناحین موقعیت‌های زیادی را روی دروازه میزبان خلق کرد. نهایتاً بعد از چند حمله نصفه و نیمه این ریاض ماحرز بود که در دقیقه 55 روی پاس زیبای داوید سیلوا موفق شد توپ را به تور دروازه بورنموث بچسباند و نتیجه بازی را یک بر صفر به نفع منچسترسیتی کند.

دقیقه 61 ضربه زیبای سرخیو آگوئرو از داخل محوطه جریمه را دروازه‌بان بورنموث در اختیار گرفت تا نتیجه همان یک بر صفر باقی بماند. حمات منچستر سیتی ادامه داشت و این تیم کماکان به دنبال باز کردن دروازه میزبان بودند. سرخیو آگوئرو در دقیقه 80 بازی از پشت محوطه جریمه با یک ضربه چیپ توپ را روانه دروازه میزبان کرد با بدشانسی توپ بعد از اصابت به زیر طاق دروازه بورنموث وارد دروازه نشد. نهایتاً این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود منچسترسیتی به پایان رسید تا شاگردان گواردیولا موقتاً به صدر جدول صعود کنند.