بوسه کارلوس توز به یاد مارادونا (عکس)

تیم فوتبال بوکاجونیورز موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی کوپا سوپرلیگا و در ضربات پنالتی، از سد رقیب دیرینه خود یعنی ریورپلاته عبور کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرحله یک چهارم نهایی کوپا سوپرلیگای آرژانتین شب گذشته با برگزاری یک بازی حساس و مهم موسوم به سوپرکلاسیکو به پایان رسید که طی آن، بوکاجونیورز موفق شد در ضربات پنالتی از سد رقیب دیرینه خود ریورپلاته عبور کرده و راهی دیدار نیمه نهایی شود.


در این مسابقه که ریورپلاته به دلیل ابتلای شماری از بازیکنانش با غایبین زیادی پای به زمین مسابقه گذاشته بود، کارلوس توز کاپیتان کهنه کار بوکا با یک ضربه سر جنجالی، گل نخست بازی را به ثمر رساند. ارسال کریستین مدینا از سمت راست با ضربه سر توز همراه بود و توپ این بازیکن به گوشه دروازه ریورپلاته و آلان دیاز جوان رفت که برای نخستین بار در ترکیب تیمش قرار گرفته بود.


مرور صحنه های آهسته نشان می دهد که پیش از ضربه سر توز، این بازیکن با هول دادن جاناتان مایدانا مدافع ریورپلاته، تعادل او را بر هم زد و این بازیکن نقش بر زمین شد و توز نیز بدون مزاحم، گل نخست را وارد دروازه حریف کرد. صحنه ای که به طرز عجیبی از چشمان تیم داوری به دور ماند و به دلیل عدم وجود VAR در این مسابقات، گل توز مورد قبول واقع شد.


کارلوس توز که با پوشیدن پیراهن شماره ۱۰ دیگو مارادونا یادآور خاطرات خوب اسطوره آرژانتین در این تیم است، پس از این گل رو به آسمان کرد و بوسه ای بر لوگوی تیمش زد تا شاید اینگونه این گل را به مارادونا بازیکن سابق بوکا تقدیم کرده باشد.


اما در ادامه و در دقیقه ۶۸، ژولین آلوارز موفق شد روی پاس فابریسیو آنخیلری گل تساوی را وارد دروازه بوکا کند و این بازی در پایان ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم، با نتیجه تساوی یک – یک به پایان رسید تا طبق قوانین فوتبال آرژانتین، بدون اینکه کار به وقت های اضافه کشیده شود، ضربات پنالتی تیم برنده را مشخص کند.


در پنالتی ها بوکاجونیورز موفق شد روی درخشش سنگربان خود آگوستین روسی، با نتیجه ۴ بر ۲ از سد ریورپلاته عبور کند و به این ترتیب یاران کارلوس توز راهی دیدار نیمه نهایی شدند. آنها در این مرحله باید به مصاف راسینگ کلاب بروند ضمن اینکه کولون و ایندیپندنته دیگر تیم های برگزار کننده بازی نیمه نهایی خواهند بود.


نکته بسیار عجیب درخصوص دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی کوپا سوپرلیگای آرژانتین این است که هر ۴ بازی این مرحله در وقت های قانونی با نتیجه تساوی به پایان رسید و ضربات پنالتی، تیم های برنده و راه یافتگان به بازی نیمه نهایی را مشخص کرد.

تگ ها


بوکاجونیورز کارلوس ته وز فوتبال جهان آرژانتین فوتبال