بوسکتس:بهترین دوره بارسا با گواردیولا بود/به زودی کفش‌هایم را می‌آویزم

در آستانه دیدار بارسلونا و یونایتد در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، هافبک بلوگرانا یادی از پیروزی 3 بر یک این تیم بر شیاطین سرخ در زمان سرمربیگری گواردیولا کرده است...

در آستانه دیدار بارسلونا و یونایتد در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، هافبک بلوگرانا یادی از پیروزی 3 بر یک این تیم بر شیاطین سرخ در زمان سرمربیگری گواردیولا کرده است

سرخیو بوسکتس معتقد است که منچستر یونایتد زیر نظر سولسشایر تیم بهتری است.
به گزارش مدال، بوسکتس در مصاحبه با گاردین به سوالات پاسخ داد. وی در ابتدا در خصوص دیدار فینال لیگ قهرمانان فصل 2011-2010 که بارسا به مصاف منچستر یونایتد رفت، گفت:
فارغ از سبک فوتبالی که از اجرایش در زمین لذت بردیم، آن تحسین و تمجید سدها از سوی حریفان، آن هم افراد بی نهایت معتبر و مهمی چون فرگوسن، رونی، کریک و بقیه، به شما حس افتخار و غرور می‌دهد. گاهی وقتی حریف بسیار بهتر از شما است، شاید موجب مستاصل و درمانده شدن شما شود ولی به جای این حس، آنها آمدند و این گونه از ما تمجید کردند. با حفظ توپ، ضربه بزرگی به منچستریونایتد زدیم چون آنها مدت‌ها دنبال گرفتن توپ می‌دویدند. آن بازی بهترین بازی عصر گواردیولا بود؛ جایی که موفقیت و برتری ما کاملا خودش را ثابت کرد. آن بازی مثال بارزی بود از سبکی که می‌خواستیم فوتبال بازی کنیم.
وی در ادامه افزود: به همه چیزهایی که در دوران فوتبالم تجربه کرده‌ام، افتخار می‌کنم. دلم برای روزهای اول تنگ شده است. برای همه موفقیت‌های قبلی. رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی کار بسیار دشواری است و دوست دارم دوباره این حس را تجربه کنم. زمان زیادی تا پایان فوتبالم باقی نمانده چون من از آن دست بازیکنانی نیستم که تا 40 سالگی فوتبال بازی می‌کنند. به نظرم این بیش از حد کش دادن است و دور نیست روزی که کفش‌هایم را بیاویزم.  
بوسکتس درباره ژاوی و اینیستا نیز تاکید کرد: البته که جای خالی‌شان را احساس می‌کنم. همه این حس را دارند. آنها منحصر به فرد هستند؛ بازیکنانی که در عمرتان فقط یک نمونه از آنها را به چشم می‌بینید و من سال‌ها کنارشان بازی کردم. در همه چیز با هم شریک و دوست بودیم. یکدیگر را به نحوی بی نقص، تکمیل می‌کردیم.
هافبک آبی و انازی ها درباره عملکرد والورده تصریح کرد: او نسبت به مربیان قبلی آرام‌تر و ساکت‌تر است. شخصیتی که برای رسانه‌ها جذاب باشد را شاید کمتر از بقیه داشته باشد. در جامعه و فوتبال اسپانیا، دستاوردها همیشه به اندازه‌ای که باید مورد تمجید قرار نمی‌گیرند. هیچ کس به خاطر نمی‌آورد که در زمان نه چندان قبل - 1992 - بارسا فقط یک قهرمانی اروپا داشت ولی اکنون ما 5 قهرمانی داریم. می‌دانیم توقعات چقدر بالاست و تلاش می‌کنیم در سطح لازم باشیم. واقعا جای انتقادی از این نسل نیست. چه از لحاظ تعداد جام‌های فتح شده چه به لحاظ سبک بازی. همه چیز عظیم بوده است.  
او در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان گفت تیم‌های بعد از تیم پپ، برخی از مشخصات سبک بازی بارسا را حتی بهتر از بارسای پپ اجرا کردند؟ نیز گفت: گفتنش سخت است چون تیم‌ها پس از آن بهتر از قبل آماده شدند. به لحاظ فیزیکی، تاکتیکی و ذهنی. و از همه مهم تر، حالا بازیکنان متفاوتی در تیم هستند. معتقدم بهترین عصر بارسا با پپ بود. ولی فوتبال همیشه ثابت نمی‌ماند و مدام در حال تکامل است. قبلا با یک سیستم کاملا مشخص که 4-3-3 بود بازی می‌کردیم. الان هم سیستم تیم همین است ولی گاهی هم 4-4-2 می‌شود. چهار سه سه ای که قبلا بازی می‌کردیم را بیشتر دوست داشتم ولی با بازیکنانی که اکنون داریم، می‌توانیم به هر سیستمی بازی کنیم. در نهایت فلسفه بازی تیم یکسان است.
بوسکتس در خصوص مسیر کاملا انگلیسی تا رسیدن به جام نیز تاکید کرد: اگر منظورتان این است که ما به فینال می‌رسیم، بگویید کجا را باید امضا کنم! مسیر تمام انگلیسی سخت‌ترین مسیر نیست ولی آسان‌ترین هم نیست. یونایتد زیر نظر سولسشر تیم بهتری است. برای آنها مهم نیست که مالکیت توپ با شما باشد. حریفان آنها ممکن است به لحاظ تکنیکی بهتر باشند ولی همان طور که مقابل پاری سن ژرمن دیدیم، یونایتد به خوبی ضد حمله می‌زند و در کاشته‌ها نیز عملکرد خوبی دارد. اگر اشتباهی مرتکب شوید، از آن استفاده خواهند کرد. اگر در فینال مقابل سیتیِ پپ قرار بگیریم؟ باز هم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا تیم خودمان پیروز شود ولی احترامی که پپ نزد من دارد، دست نخورده باقی می‌ماند.