بوسکتس 31 ساله شد؛ نماد هافبک دفاعی مدرن

سرخیو بوسکتس، هافبک دفاعی بارسلونا و تیم ملی اسپانیا ۳۱ ساله شد....

سرخیو بوسکتس، هافبک دفاعی بارسلونا و تیم ملی اسپانیا ۳۱ ساله شد.

نماد مدرنیته در پست هافبک دفاعی 31 ساله شد.
سرخیو بوسکتس برگوس، دومین پسر کارلوس بوسکتس، سنگربان وفادار بارسلونا، امروز تولد ۳1 سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. همان‌گونه گه بوسکتس بزرگ از سال ۱۹۸۵ در تیم ذخیره بلوگرانا حضور داشت و در نهایت سال ۱۹۹۹ از جمع کاتالان‌ها جدا شد، سرخیو هم جزو باسابقه‌های تیم فعلی محسوب می‌شود و در غیاب مسی و پیکه بازوبند کاپیتانی را بر عهده می‌بندد. او در خانواده‌ای فوتبالی رشد کرده و علاوه بر پدر، برادرش هم فوتبالیست بوده است.
سرخیو سال ۲۰۰۸ به تیم بارسلونا B پیوست تا در پست هافبک دفاعی تحول ایجاد کند و پست هافبک دفاعی دیگر نماد بازیکنانی تنها با قدرت فیزیکی بالا و به دور از توانایی بازی با توپ نباشد. دل بوسکه درباره او می‌گوید: اگر یک بازی بارسا را ببینید، بوسکتس را در زمین نمی‌بینید اما اگر خود بوسکتس را ببینید انگار تمام بازی را مشاهده کرده‌اید.
بوسکتس فوتبال خود را از تیم محلی بادیا شروع کرد و سپس به آنادلوسیا رفت اما نقطه عطف دوران بازیگری‌اش حضور در تیم B بارسلونا در سال ۲۰۰۷ و رفتن به تیم اصلی بارسلونا بود. بله. بوسکتس در اولین فصل حضورش در نیوکمپ جزو تاریخ‌سازانی بود که ۶ جام درو کرد و در تیم رویایی پپ نقشی مهم داشت. او پله‌های ترقی را به سرعت طی کرد و علاوه بر دو سه‌گانه دیگر با بارسا در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ به همراه تیم ملی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ قهرمان شده است.
بوسکتس در زمین بازی آرام بازی می‌کند. مانند هنرمندانی که ابزار اصلی‌شان آن چیزی است که در مغزشان می‌گذرد قدرت اصلی بوسکتس هم در مغزش قرار دارد. او به بازی بارسا ریتم می‌دهد، آن را به موقع کند می‌کند و با به انجام رساندن شرح وظایف دفاعی‌اش، هافبک‌های تهاجمی را با خیال راحت به سمت هجوم و طراحی حمله سوق می‌دهد. او مانند گتوزو خشن نیست اما به موقع خطا می کند؛ مانند ژابی آلونسو شوت‌زن نیست اما در لحظه مناسب شلیک می‌کند و مانند پیرلو طراحی حمله نمی‌کند اما پاس‌های طلایی‌اش بارها زمینه ساز گل‌‌های مهاجمان بارسا شده است.
بوسکتس بیرون زمین چمن هم انسان آرامی است. او در سال ۲۰۱۴ ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۶ صاحب یک فرزند پس شد که او را انزو نامید. هافبک دفاعی بارسا روی دستش یک عبارت عربی خالکوبی کرده که معنی آن «چیزی برای تو، زندگی در سرزمین من است» می‌باشد که برخی می‌گویند او این خالکوبی را به مادربزرگش تقدیم کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

گریزمان: با تمام وجود از لباس بارسا دفاع می‌کنم

بوسکتس 31 ساله شد؛ نماد هافبک دفاعی مدرن

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی سرخیو بوسکتس بارسلونا لالیگا فوتبال