بوفون بزرگان جهان تنیس را با مسی و رونالدو مقایسه کرد

جیانلوئیجی بوفون از قهرمانان بزرگ جهان ورزش نام برد و از دلیل خود برای قیاس رونالدو و مسی به دو ستاره بزرگ تنیس جهان پرده برداشت....

جیانلوئیجی بوفون از قهرمانان بزرگ جهان ورزش نام برد و از دلیل خود برای قیاس رونالدو و مسی به دو ستاره بزرگ تنیس جهان پرده برداشت.

به گزارش مدال، «جیانلوئیجی بوفون» سنگربان افسانه‌ای یوونتوس و فوتبال ایتالیا، در مصاحبه‌ای با نشریه «گاتزتا دلو اسپورت» از ورزشکارانی نام برد که از آنها الگو گرفته است.

دروازه‌بان محبوب بیانکونری در این خصوص گفت: «بدون شک نفر اول لیست الکس زناردی است. او به ما اهمیت ذهن را آموخت و نشان داد که ذهن به همه چیز فرمان می‌دهد. در واقع با وجود دشواری‌های معلولیت، ذهنی خلاق شما را در زندگی شخصی موفق می‌سازد.»

زناردی راننده فرمول یک ایتالیایی بود که در سال 2001 به علت تصادفی دلخراش توانایی راه رفتن را از دست داد اما توانست با ماشین مخصوص به مسابقات ادامه دهد و در کنارش در پارالمپیک مدال طلا کسب کند.

بوفون در ادامه درباره تنیس نیز به صحبت پرداخت و از تشابه جالبی گفت: «راجر فدرر کلاس مشخصی دارد، رافائل نادال هم دوست‌داشتنی، بزرگ و بااستعداد است. تلاش و سختکوشی نادال و میل او به پیشرفت به او کمک کرد با بااستعدادترین تنیسور تاریخ رقابت کند. به نظر من لئو مسی، فدرر جهان فوتبال و کریستیانو، نادال فوتبال است.»

بیشتر بخوانید:

بوفون به خاطر عدم کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شکرگزاری کرد!

تگ ها


جیانلوئیجی بوفون رافائل نادال راجر فدرر کریستیانو رونالدو لیونل مسی فوتبال جهان سری آ یوونتوس بیانکونری بانوی پیر فوتبال