بوفون: خریدن من یکی از بهترین تصمیمات تاریخ یووه بود

سنگربان کهنه‌کار ایتالیایی، از عملکرد خود در دوران حضور در یووه راضیست...

سنگربان کهنه‌کار ایتالیایی، از عملکرد خود در دوران حضور در یووه راضیست

بوفون مدعی شد که او در مدت زمان حضورش در یووه، توانست پاسخ اعتماد باشگاه را به خوبی بدهد.

به گزارش مدال، بوفون سال 2001 از پارما به یووه پیوست و برای17 سال، گرانقیمت ترین گلر جهان بود تا انتقال آلیسون با 72.5 میلیون یورو از رم به لیورپول و سپس کپا آریزابالاگا با 80 میلیون یورو از بیلبائو به چلسی، این رکورد را جا به جا کرد. حال بوفون مدعی شد که به خوبی توانسته پاسخ اعتماد باشگاه یووه را در این مدت بدهد.

او گفت: "در این دوره به خاطر بالا رفتن قیمت ها، هزینه ای که صرف بازیکن ها می‌شود با سال‌های گذشته مقایسه می‌شود. من به برخی از انتقالهای بسیار هوشمندانه فکر می‌کنم. اگر به گذشته برگردیم، هزینه ای که یووه صرف خرید من کرد، انتقادات زیادی به همراه داشت. خیلی ها می‌گفتند که نمی‌توان چنین هزینه ای صرف خرید یک دروازه بان کرد.  بله این صحبت ها انجام شد ولی در نهایت، من 17 سال در یووه حضور داشتم. فکر می‌کنم با خرید من، یووه یکی از بهترین کارهای تاریخش را کرد. اگر حالا به این انتقال نگاه کنید نمی‌توانید با حرف من مخالفت کنید."

بیانکونری 52 میلیون برای بوفون هزینه کرد و او با جام‌های بسیاری که با این تیم کسب کرد، پاسخ این هزینه را داد. گلر ایتالیایی ادامه داد: "ادرسون، کپا و آلیسون همگی گلرهای جوانی هستند، من هم وقتی به یووه رفتم خیلی جوان بودم. بنابراین، آنها خیال باشگاه‌هایشان را راحت کردند تا به دنبال گلر جدید نباشند."