بوفون درباره بازگشت به تیم ملی: احساس مسئولیت می‌کنم

جانلوییجی بوفون دروازهبان افسانهای ایتالیا تایید کرد برای دو بازی پیش روی آتزوری مقابل آرژانتین و انگلیس در دسترس است ......

جان‌لوییجی بوفون دروازه‌بان افسانه‌ای ایتالیا تایید کرد برای دو بازی پیش روی آتزوری مقابل آرژانتین و انگلیس در دسترس است. آینده ملی دروازه‌بان یوونتوس بعد از آنکه تجربه تلخ از دست دادن جام جهانی برای او پیش آمد، در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.
بعد از ناکامی ایتالیا در پلی‌آف مقابل سوئد، کاملا انتظار می‌رفت که بوفون از فوتبال ملی کناره‌گیری کند. اما او که یک ماه قبل ۴۰ ساله شد، گفت آماده است در این دو بازی که اوایل فروردین برگزار می‌شود، حضور یابد: «در این دوران که تیم ملی در حال تغییر و تحول است، من درباره‌اش احساس مسوولیت می‌کنم. دو بازی مهم دوستانه داریم، به این فکر کردم که با خانواده‌ام به تعطیلات بروم اما اگر تیم ملی به من نیاز داشته باشد، باید آمادگی‌ام را اعلام کنم و نمی‌توانم خودم را کنار بکشم. این کار را به خاطر مسوولیت و وفاداری انجام می‌دهم و به اینکه آینده چه می‌شود، ربطی ندارد. بازیکنان باتجربه در حال حاضر و در دیدار با آرژانتین و انگلیس می‌توانند به تیم کمک کنند.»
لوییجی دی بیاجو مربی موقت ایتالیا ابتدا از دعوت این اسطوره خودداری کرده بود و در تیم جوان خود سیمونه اسکافت از اودینزه و الکس مرت از اسپال را به‌عنوان دروازه‌بان انتخاب کرده بود اما بازیکن سابق رم و اینتر در نهایت تصمیم گرفت که از فرصت کار با بوفون استفاده کند. او در کنفرانس خبری در آغاز اردوی تمرینی در کوورچانو گفت: «دیدارهایی با بازیکنان قدیمی داشتم چون درک می‌کردم عده‌ای از آنها می‌خواهند از تیم بروند. با بوفون هم حرف زدم، منصفانه نیست که آخرین بازی ملی او مقابل سوئد باشد، فکر کردم باید برای یک، دو یا سه بازی به تیم برگردد. جیجی احتمالا در بازی‌های ماه مارس ما را همراهی می‌کند. با دیگران هم حرف زدم بدون اینکه به جزییات بپردازم؛ آندره‌آ بارتزالی و دانیله دروسی نخواهند بود اما جورجو کیلینی هست.» بوفون به رکورد ۱۷۵ بازی ملی دست یافته و در پنج جام جهانی بازی کرده از جمله سال ۲۰۰۶ که قهرمان شدند. ایتالیا سوم فروردین در منچستر با آرژانتین بازی می‌کند و چهار روز بعد در ویمبلی میهمان انگلیس است.

تگ ها


اخبار روز جان لوئیجی بوفون ایتالیا فوتبال