بوندس‌لیگا با تهدید نابودی روبرو است!

مدیر بوروسیا دورتموند می‌گوید درصورتیکه بوندس‌لیگا به زودی آغاز نشود، آینده این لیگ با خطرهای بسیار جدی مواجه خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هانس یواخیم واتسکه، مدیر اجرایی ارشد باشگاه آلمانی بوروسیا دورتموند نسبت به تعلیق طولانی‌مدت بوندس‌لیگا هشدار داده و می‌گوید اگر لیگ آلمان تا یکی دو ماه دیگر از سر گرفته نشود، این لیگ و باشگاه‌های آلمانی با خطرات بسیار جدی مواجه خواهند شد و ممکن است دیگر قادر به ادامه حیات نباشند.

بحران اپیدمی کرونا ماه گذشته میلادی مسئولین آلمانی را مجبور کرد بوندس‌لیگا را به حالت تعلیق در بیاورند ولی در چند صباح اخیر امیدواری‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه امکان ادامه مسابقات این لیگ پشت درهای بسته از تاریخ ۱۹ اردیبهشت وجود خواهد داشت. این خبرها البته با انتقادها و نگرانی‌هایی از بابت تجمع هواداران تیمها در بیرون ورزشگاه‌ها مواجه شده است. تا این لحظه حدود ۵۹۰۰ نفر در آلمان جان‌شان را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.

واتسکه در گفتگو با اسکای نسبت به تاثیر مالی این بحران بر باشگاه‌ها هشدار داد و گفت:" ما اگر تا یکی دو ماه دیگر دوباره به میدان نرفته و بازی نکنیم، هم ما و هم کل بوندس‌لیگا سقوط خواهیم کرد و دیگر بوندس‌لیگایی که می‌شناختیم وجود خارجی نخواهد داشت".

مدیر بوروسیا دورتموند در ادامه گفت:" ممکن است بعضی هواداران بگویند کسی دل و دماغ فوتبال ندارد و از آن استقبال نمی‌شود ولی مساله در حال حاضر نجات فوتبال است. ما داریم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که به سر کارمان برگردیم. ما به هیچ وجه خواهان امتیاز خاصی نیستیم ولی از طرف دیگر نمی‌خواهیم حق‌مان ضایع شود". 

بیشتر بخوانید:

هشدار پلیس آلمان به بوندس‌لیگا: عجله نکنید!

کاهش احتمال شروع بوندس‌لیگا از اواخر اردیبهشت

 

 

تگ ها


بوندس لیگا بروسیا دورتموند فوتبال جهان Bundesliga فوتبال