بونوچی و افشای ضربه‌ای که رونالدو به یوونتوس زد

کریستیانو رونالدو در کنار همه تاثیرات غیر قابل انکارش در موفقیت های یوونتوس، از یک نظر نیز به این تیم ضربه زد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کریستیانو رونالدو تابستان ۲۰۱۸ بود که در انتقالی بسیار پر حرف و حدیث رئال را به مقصد یوونتوس ترک کرد. او با سران رئال بر سر تمدید قرارداد و افزایش دستمزد به توافق نرسید و باشگاه مادریدی ترجیح داد در بهترین زمان او را با رقمی بالا(۱۱۲ میلیون یورو) به فروش برساند. رونالدو سه فصل در یووه بازی کرد و با این تیم فاتح ۲ اسکودتو شد ولی نتوانست این تیم را به رویای قدیمی اش یعنی قهرمانی چمپیونزلیگ برساند و دستش از توپ طلا نیز به دور ماند. رونالدو از ۲۰۱۷ دیگر نتوانسته برنده این عنوان شود.

در نهایت فوق ستاره پرتغالی ترجیح داد یووه را ترک کرده و به منچستریونایتد باز گردد.

لئو بونوچی مدافع ملی پوش یوونتوس در مورد دوران حضور رونالدو به نشریه اتلتیک گفت:« رونالدو به یوونتوس کیفیت و شخصیتی بالا بخشید. او گل های فراوانی هم زد و حضورش در یوونتوس از هر نظر تاثیر زیادی روی تمامی بازیکنان گذاشت. فقط تمرین کنار او به همه نیرو و توان اضافه می داد ولی به تدریج به جایی رسیدیم که بازیکنان فکر می کردند صرفا حضور رونالدو در زمین برای پیروزی کفایت می کند.

شرایط به گونه ای شد که برخی در تمرینات تلاش گذشته را به خرج نمی دادند، کوتاهی می کردند و از میزان فداکاری در زمین مسابقه نیز کاسته شد. در سال پایانی حضور رونالدو در یوونتوس، به خصوص این قضیه مشهود بود.»

بونوچی ادامه داد:« به نظر می رسید اگر تنها توپ را به رونالدو برسانیم، برنده خواهیم شد ولی رونالدو خودش نیز برای موفقیت و گلزنی به تیم نیاز داشت. در واقع این یک نیاز متقابل بود. فصل قبل در لیگ چهارم شدیم ولی در جام حذفی قهرمانی را کسب کردیم چرا که آنجا بازهم مثل یک تیم بازی کردیم.»

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال