بوی خوش آشتی و اعتماد در بارسلونا

لیونل مسی ابرستاره بارسا دیشب از روی نیمکت به میدان آمد و با یک پاس گل استثنایی به آنتوان گریزمان به او امکان گلزنی داد. گلی که گریزمان مدتی بود به آن نیاز مبرم داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیروزی ۵-۲ بارسلونا مقابل رئال بتیس که دیشب در نوکمپ اتفاق افتاد بدون شک شب درخشش لیونل مسی بود. مسی که بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود با زدن دو گل در این بازی نقش مهمی در پیروزی پرگل تیمش داشت. اما یکی از اتفاقات مهم دیگر این بازی پاس گل استثنایی مسی برای آنتوان گریزمان بود. مسی با این پاس به گریزمان کمک کرد گلی که مدتی است به آن نیاز مبرم دارد را به ثمر برساند.

گریزمان در هفته های اخیر با سیلی از انتقادها مواجه شده بود. منتقدین پا را از انتقادهای تاکتیکی فراتر گذاشته و معتقد بودند مشکل او فقط تاکتیکی نیست. لیزارازو در جمع‌بندی نظر منتقدین گریزمان درباره او گفته بود:" گریزمان دیگر نمی داند بازی کردن با پیراهن بارسا یعنی چه".

این انتقادها البته کمی اغراق‌آمیز است. گریزمان بدون شک فوتبال را فراموش نکرده بود. آنچه او فراموش کرده بود گلزنی بود. چیزی که در نیمه اول بازی دیشب بارسا مقابل بتیس هم مشاهده می شد. گریزمان تا قبل از پاس گل استثنایی مسی سه فرصت را خراب کرده بود. مهمترین فرصت او که خشم هواداران بارسا را برانگیخت از دست دادن پاس تماشایی پشت پای پدری بود که می توانست به گل تبدیل شود.

زمانی که مسی هنوز روی نیمکت نشسته بود هم فرصتی عالی در اختیار گریزمان قرار داده شد تا او بتواند اولین گل فصلش را به ثمر برساند. مسی از روی نیمکت‌ها همبازی فرانسوی‌اش را تشویق می کرد ولی ضربه آزاد ضعیف گریزمان توسط کلودیو براوو سنگربان بتیس دفع شد.

کاملا مشخص بود که اندک اعتماد به نفس باقیمانده گریزمان دود شده و به هوا رفته. به خصوص وقتی چند ثانیه پیش از پایان نیمه اول بتیس گلزنی کرد تا گل دمبله را خنثی کرده و نیمه اول ۱-۱ به پایان برسد. با اینکه کومان تصمیم گرفته بود مسی به استراحت نیاز دارد ولی بین دو نیمه مشخص بود که بارسا به کاپیتانش نیاز مبرم دارد. نه تنها برای روحیه دادن و کمک به گریزمان بلکه برای اینکه روند چهار بازی بدون پیروزی بارسا به پایان برسد.

مسی که به جای آنسو فاتی مصدوم به میدان آمد تنها در عرض ۴ دقیقه نه تنها بارسا را پیش انداخت بلکه کمک کرد تا اعتماد به نفس گریزمان بار دیگر به او برگردد. مسی این کار را بدون اینکه پایش به توپ اصابت کند انجام داد. سانتر کوتاه جوردی آلبا از سمت چپ ارسال شد ولی مسی به جای اینکه توپ را از بالای سر براووی جلو آمده وارد دروازه کند اجازه داد توپ از لای پاهایش رد شده و در حالی به گریزمان برسد که او دروازه خالی را در مقابل دارد.

حتی گریزمان هم نمی توانست درحالیکه هیچکس از دروازه محافظت نمی کند این توپ را از فاصله ۱۲ قدمی از دست بدهد. این گل استثنایی اما به نقطه عطف بازی برای بارسلونا تبدیل شد و همه چیز را به کل تغییر داد.

مسی بعد از آن پنجمین پنالتی فصلش را به ثمر رساند تا اختلاف بارسا دو گله شود. خود مسی و پدری در اواخر بازی دو گل دیگر هم به ثمر رساندند تا بارسا در نهایت با نتیجه ۵-۲ به پیروزی برسد. این نتیجه برای بازی واقعا منصفانه بود چرا که بارسا نه تنها در نیمه دوم بلکه در نیمه اول هم تیم برتر میدان بود. تنها چیزی که در نیمه اول اجازه نداد بارسا از حریفش پیش بیفتد ناکامی گریزمان در گلزنی بود. ناکامی‌ای که با ورود مسی به زمین و جادوی او به موفقیت تبدیل شد.

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی بارسلونا 5 - رئال بتیس 2

گل پنجم بارسلونا به بتیس توسط پدری

 

 

تگ ها


لیونل مسی آنتون گریزمان فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال