بیانیه باشگاه ذوب‌آهن در اعتراض به اشتباهات داوری

باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در اعتراض به اشتباهات داوری با انتشار بیانیه‌ای از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواست تا به این موضوع رسیدگی کنند...

باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در اعتراض به اشتباهات داوری با انتشار بیانیه‌ای از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواست تا به این موضوع رسیدگی کنند

به گزارش مدال، باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در واکنش به اشتباهات داوری بیانیه نسبتا تندی را منتشر کرده که به شرح زیر است:
هنگامى که سوت آخرین مسابقه لیگ هجدهم فوتبال کشور نواخته شد و تیم‌هاى برتر فوتبال ایران به طور رسمى تعطیلات بین فصل را آغاز کردند، هواداران باشگاه و تیم فوتبال ذوب آهن مغبون‌تر از همیشه بودند. هوادارانى که اکثریت آنان از  شاغلان و بازنشستگان زحمتکش قطب مهم صنعت کشور کارخانه ذوب‌آهن اصفهان تشکیل شده‌اند. کارگران آتشکار که در پاى کوره‌هاى آتش و آهن و با درجه حرارتى معادل ١٨٠٠ درجه خط تولید را در تمام ٥٠ سال گذشته فعال نگاه داشته و در عرصه‌اى دیگر قهرمانانه افتخارآفرینى مى‌کنند. به گواه اکثریت کارشناسان فوتبال کشور در حوزه داورى و فنى، ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یکى از نمایندگان ایران عزیزمان در میان تیم‌هاى متمول و مولتى میلیاردى قاره کهن، با ارائه فوتبالى زیبا و تماشاگر پسند، ٢١ امتیاز را با اشتباهات فاحش داوران فوتبال ایران در دوره هجدهم لیگ برتر فوتبال از دست داده بود و مطابق قانونى نانوشته، هیچ مقام و منصبى قادر به بازگرداندن این امتیازات نبود.
با شروع دوره نوزدهم لیگ برتر، خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان بر این گمان بودند که عدالت ذاتى حاکم بر فوتبال کشور با وجود سلامت داورى دیرینه موجود، نتایج رقابت‌ها در زمین فوتبال و در توانایى یا عدم توانایى بازیکنان و کادر فنى مشخص سود و تیم داورى مسابقات کمترین نقش را در این میانه داشته باشند، اما افسوس که با گذشت ٦ هفته از این رقابت‌ها، تیم فوتبال ذوب‌آهن در ٣ مسابقه مهم با تیم‌هاى پرتماشاگر و معروف فوتبال کشور که هر ٣ از شانس‌هاى قهرمانى لیگ نوزدهم خواهند بود یعنى تراکتور تبریز، استقلال تهران و سپاهان از ناحیه داورى متضرر شده است.
 اخراج کاپیتان و بازیکن تاثیرگذار تیم فوتبال تراکتور در هفته سوم، دو پنالتى سوخته در برابر استقلال تهران در هفته پنجم و اشتباه مشکوک و اظهر من الشمس کمک داور دوم و تیم داورى در تمامى مسابقات لیگ نوزدهم تا پایان هفته ششم رقابت‌ها، یک پنالتى اعلام نشده و یک گل صد درصد صحیح و واضح در هفته ششم در مقابل تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان در دربى نصف جهان.
در هر حال با احترام تمام قد به جامعه سالم و زحمتکش داورى فوتبال کشور، آنچه در دیدار دو تیم فوتبال ذوب‌آهن و سپاهان رخ داد جاى تامل و تعجب بسیار دارد، چرا که دو صحنه مورد اعتراض این باشگاه به قدرى واضح و مشخص بود که بدون استفاده از تصاویر تلویزیونى و از فاصله دور نیز اشتباه کمک داور دوم این دیدار در اعلام آفساید و اشتباه دیگر تیم داورى در عدم اعلام پنالتى مشهود بود.
باشگاه فرهنگى ورزشى ذوب آهن اصفهان به عنوان یک باشگاه قدیمى و پرافتخار کشور که خدمات بی‌شمارى را در عرصه ورزش این مرز و بوم سرفراز و سربلند حاصل نموده است، ضمن سپاس از نظم و انضباط و برنامه‌ریزى‌هاى مدون فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال کشور، امیدوار است چنین اتفاقاتى که کلیه خدمات ارکان مختلف فوتبال کشور را به زیر سوال مى‌برد، پایان پذیرفته و نتیجه مسابقات تنها در مستطیل سبز رقم بخورد.

بیشتر بخوانید:

جریمه نقدی استقلال، تراکتور و ‌ذوب آهن/ استراماچونی توبیخ شد

تگ ها


ذوب آهن فدراسیون فوتبال ایران سازمان لیگ کمیته داوران اعتراض به داور لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال