بیانیه تند باشگاه تراکتور بعد از دستور رئیس جمهور

دقایقی بعد از آن که رئیس جمهور بازگشایی اماکن ورزشی از این هفته را اعلام کرد، باشگاه تراکتور در بیانیه ای خواستار تعطیلی کامل لیگ برتر شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه تراکتور یکی از باشگاه هایی است که خواستار تعطیلی کامل و نیمه کاره ماندن مسابقات لیگ نوزدهم است. امروز سهرابی مدیرعامل این باشگاه بار دیگر بر موضع سرخ های تبریزی پافشاری کرد و حالا دقایقی بعد از آن که حسن روحانی رئیس جمهور کشور، بازگشایی اماکن ورزشی را اعلام کرده، آن ها بیانیه ای را منتشر کرده اند.

در ابتدای بیانیه آمده است: متأسفانه علی‌رغم درخواست اکثر باشگاه‌ها برای لغو مسابقات و تمامی خطرات جانی برای ورزشکاران و عوامل برگزاری مسابقات، متولیان امر مصرانه به‌دنبال از سرگیری مسابقات لیگ برتر فوتبال هستند.

تراکتوری ها در ادامه با اشاره به فقدان راه های درآمدزایی نوشته اند: از خودمان سوال کرده‌ایم که هدف ما از برگزاری مسابقات فوتبال در کشورمان چه چیزی است؟ اینجا که خبری از اسپانسرهای آنچنانی، حق پخش تلویزیونی، پیش‌فروش بلیت مسابقات و درآمد نیست. اینجا سر و ته فوتبال فقط هزینه است و تیم‌ها در صورت لغو مسابقات، نه تنها ضرر مالی نمی‌بینند، شاید وضعیت مالی‌شان، بهتر هم شود! ما فوتبال بازی می‌کنیم که مردم با حضور در استادیوم‌ها لذت ببرند و به‌ نوعی غنی‌سازی اوقات فراغت هدف اول و آخر هست، هدفی که در صورت برگزاری بدون تماشاگر بازی‌ها، رنگ می‌بازد و ما می‌مانیم و یک فوتبال بی‌هدف و بدون هیجان... ما می‌مانیم با فوتبالی برای رفع تکلیف...

در بخش دیگری از بیانیه تراکتور آمده است: حال اگر بازی‌ها برگزار شوند با چه شرایطی رو به رو خواهیم بود؟ فوتبال کشورمان حتی در فاصله‌ی بین دو فصل نیز تعطیلی مطلق چند ماهه و بدون تمرین را تجربه نکرده است. بازیکنان فوتبال در تعطیلات بین فصول، با سفر چند هفته‌ای و حضور در کنار خانواده، پیگیری تمرینات انفرادی و سپس تمرینات بدنسازی شش هفته‌ای، خودشان را برای شروع فصل جدید آماده می‌کنند؛ اما شرایط این تعطیلی دو ماهه بسیار متفاوت‌تر است؛ به‌طوری که شرایط بدنی بازیکنان به‌دلیل تعطیلی اماکن ورزشی همچون زمین‌های فوتبال و باشگاه‌های بدنسازی، به هیچ وجه در وضعیت خوبی نیست.

قرمزهای آذربایجان با تاکید بر موضع خود نوشته اند: اگر مسابقات برگزار شود، روزانه گروه ۵۰ نفری از بازیکنان و عوامل تیم‌ها کنار همدیگر جمع شده و در سالن‌های بدنسازی عمومی و زمین چمن، تمریناتشان را انجام خواهند داد که همین تجمع، دروازه ورود کرونا به فوتبال ایران است. باتوجه به اثرات ماندگار کرونا ویروس، بازیکنان فوتبال در صورت ابتلا به این ویروس کشنده، عمر فوتبالی‌شان به آخر خط می‌رسد. کرونا می‌تواند یک استعداد این مرز و بوم را با هزار و یک آرزویش، نابود کند! در شرایطی که این بیماری در دنیا جولان می‌دهد، باشگاه‌ها چگونه بازیکنانشان را برای شروع تمرینات دعوت کنند؟ با چه تضمینی؟ اگر یک بازیکن به کرونا مبتلاء شود، چه کسی جواب می‌‌دهد؟ متولیان امر عواقب این تصمیم را برعهده می‌گیرند؟ طی روزهای گذشته بسیاری از بازیکنان نگرانی‌شان را بابت از سرگیری مسابقات اعلام کرده‌اند.

این بیانیه با اعام موجودیت کمپین «فوتبال، فدای سلامت» به پایان رسیده است: این روزها همه بی‌تاب شنیدن سوت آغاز مسابقات هستند، ولی به قیمت سلامت ورزشکاران؟ هرگز! مهم نیست چه کسانی در پایان فصل نوزدهم، جام قهرمانی را لمس خواهند کرد، جامی که به‌خاطر آن سلامت ورزشکاران و جامعه به خطر بیفتد، مگر ارزش دارد؟ باشگاه تراکتور با تأکید بر جمله‌ی «فوتبال، فدای سلامت» بار دیگر از عوامل تصمیم‌ گیرنده درخواست دارد که تمامی جوانب موضوع و عواقب آن را مدنظر قرار داده و لیگ نوزدهم را به طور کامل لغو کنند و پیشنهاد می‌شود مقابل قهرمان لیگ نوزدهم، واژه‌ی «سلامت» نوشته شود.

بیشتر بخوانید:

مظاهری در جمع برترین دروازه‌بان‌های آسیا

ابهام در برگزاری جلسه استیناف درباره مسعود شجاعی

 

 

تگ ها


تراکتور ویروس کرونا فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال