بیانیه جدید فدراسیون فوتبال درباره میزبانی بحرین

فدراسیون فوتبال ایران با صدور بیانیه‌ای جدید اعلام کرد که از ای اف سی درخواست صادر کردن دستور موقت برای توقف میزبانی بحرین کرده است....

به گزارش ورزش سه، در بیانیه تازه فدراسیون ایران، که تحت عنوان بیانیه شماره دو منتشر شده، آمده که دادگاه عالی ورزش باتوجه به مخالف ای اف سی با بررسی فوری، پرونده شکایت ایران درباره میزبانی مرحله مقدماتی جام جهانی را به شکلی عادی پیش می‌برد.

با این حال فدراسیون فوتبال ایران در درخواستی تازه، از دادگاه CAS خواسته تا در این باره دستور موقت صادر کند.

در این بیانیه آمده است:

۱-پس از ثبت اعتراض فدراسیون فوتبال نسبت به تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر سلب میزبانی ایران، نزد دیوان داوری ورزش CAS و در خواست فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر رسیدگی سریع به درخواست، مطابق مقررات، دیوان به AFC دو روز مهلت ارایه نمود تا موضع خود را نسبت به این درخواست اعلام نماید.


۲-وکلای AFC در ابتدا، تقاضای یک روز فرصت بیشتر برای اعلام نظر در خصوص موافقت یا مخالفت با رسیدگی سریع را نمودند و نهایتا طی نامه ای که امروز از CAS دریافت نمودیم، مشخص گردید که AFC با رسیدگی سریع مخالفت نموده است. نتیجتا مطابق مقررات CAS مبنی بر لزوم موافقت هر دو طرف دعوا برای رسیدگی به طور سریع، با توجه به مخالفت AFC، رسیدگی به این پرونده به صورت عادی انجام خواهد شد.


۳- فدراسیون فوتبال ایران برای رسیدگی به پرونده درخواست نموده است که رسیدگی توسط یک داور صورت پذیرد لکن AFC ضمن مخالفت با این امر، تقاضای رسیدگی توسط ۳ داور را نموده است. نهایتا به جهت عدم توافق در خصوص تعداد داوران، مطابق مقررات، تصمیم گیری نهایی در این خصوص توسط CAS صورت خواهد پذیرفت.


۴- نهایتا CAS با توجه به درخواست اولیه فدراسیون فوتبال مبنی بر صدور دستور موقت، از فدراسیون فوتبال ایران خواسته است که تا فردا، درخواست خود در خصوص لزوم رسیدگی به دستور موقت را به CAS اعلام نماید.

تگ ها


فدراسیون فوتبال