بیانیه ذوب‌آهن علیه کمالوند و در حمایت از پیکان

باشگاه ذوب آهن طی بیانیه ای نسبت به اتفاقات دیدار سایپا و پیکان واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه"، در پی اتفاقات مسابقه تیم‌های سایپا و پیکان در لیگ برتر و اتهاماتی که در این خصوص به ذوب‌آهن وارد شد، باشگاه ذوب آهن اطلاعیه ای را صادر کرد.


در متن بیانیه باشگاه اصفهانی که در رقابت با سایپا برای سقوط نکردن به دسته پایین تر است، آمده است: 
«سابقه بیش از نیم قرن حضور باشگاه اصیل و ریشه دار ذوب‌آهن همچون اکثر باشگاه‌های با قدمت و ساختارمند کشورمان در میادین و مسابقات ورزشی به ویژه رشته فوتبال به خوبی نشانگر این است که این باشگاه علیرغم ضررهای فروانی که با تصدیق و تایید کارشناسان محترم فوتبال از داوری دیده هرگز نه در امر مهم و مقدس داوری دخالت کرده و نه اینکه سعی کرده تا از این رویه به سود خود بهره برداری نماید.


بدیهی است که انتخاب و تعیین داوران نیز هیچ ربطی به باشگاه‌های حاضر در لیگ نداشته و نخواهد داشت و  فدراسیون فوتبال و کمیته داوران نیز به عنوان فصل الخطاب امر داوری تنها پاسخگو و مسئول عملکرد داوران خواهد بود و باشگاه ذوب‌آهن چنانچه نفوذی داشت از این نفوذ برای بهبود نتایج و جلوگیری از زیان خودش بهره می‌برد.


فلذا مطرح کردن ادعایی واهی در تلقین ارتباط  باشگاه ذوب‌آهن در تعیین داوران به دلیل اصفهانی بودن داور مذکور و اشاره غیر مستقیم به نقش این باشگاه‌ در تعیین نتیجه این بازی از سوی آقای کمالوند مایه تاسف و تعجب است و باشگاه ذوب آهن حق پیگیری قانونی و حقوقی این افترا و تهمت عوامانه از سوی نامبرده را برای خود محفوظ می دارد.


بهتر و پسندیده‌تر این است  که کمالوند به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و اموری که نه به وی مربوط است و نه دخل و تصرفی در آن دارد و توجیه نا کارآمدی اش به شغل اصلی و وظیفه تخصصی‌اش که امر مهم مربیگری است بپردازد تا لیگ فوتبال کشورمان در بستری امن و آرام و دور از غوغا سالاری و حواشی بیهوده به کار خود ادامه دهد و مسابقات این دوره نیز به انجام برسد.


هر عقل سلیم و انسان منصفی به خوبی آگاه است که حضور چند ثانیه‌ای یک بازیکن تعویضی (وحتی نه بازیکن اضافه در زمین همانند بازی ذوب‌آهن و ماشین سازی) نمی‌تواند نتیجه یک بازی را تغییر دهد و توسل به این خطای کوچک برای کسب امتیازی که در زمین بازی عاجز از آن بوده‌اند مایه تأسف است.»

تگ ها


ذوب آهن اصفهان فراز کمالوند پیکان تهران سایپا