بیانیه فیفا در مورد اتهام تقلب در آرای The Best

فیفا امروز در واکنش به اتهام تقلب در رای‌گیری مراسم بهترین‌های سال 2019 بیانیه‌ای صادر کرد...

فیفا امروز در واکنش به اتهام تقلب در رای‌گیری مراسم بهترین‌های سال 2019 بیانیه‌ای صادر کرد

به گزارش مدال، مراسم بهترین‌های فیفا در سال ۲۰۱۹ روز سه‌شنبه در میلان برگزار شد و لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا، به عنوان بهترین بازیکن مرد سال 2019 لقب گرفت. اما در روزهای پس از مراسم چندین مورد اعتراض مربیان و بازیکنان تیم‌های مختلف، شک و شبهه‌هایی در مورد سلامت رای‌گیری در این مراسم به وجود آورد. اما فیفا امروز با انتشار بیانیه‌ای دیگر به اتهام تقلب در رای‌گیری مراسم The Best، واکنش نشان داد. در بیانیه فیفا آمده است: 

"فیفا از دیدن تعدادی از گزارش‌های برخی رسانه‌ها، که صحت و سقم رای‌گیری برای مراسم بهترین‌های سال 2019 را زیر سوال برده‌اند، ناراحت است. گزارش‌های منتشر شده ناعادلانه و گمراه‌کننده هستند. فرآیند رای‌گیری برای هر یک جوایز این مراسم، تحت نظارت یک ناظر مستقل و بی‌طرف که در این مورد موسسه (PricewaterhouseCoopers (PWC سوئیس است، صورت گرفته است."

فیفا در ادامه بیانیه عنوان کرد که از فدراسیون‌های فوتبال هر کشور خواسته شده که برگه رای‌گیری را هم به صورت الکترونیکی و هم کاغذی برای آن‌ها ارسال کنند. در ادامه بیانیه آمده است: 

"اسناد کاغذی نیز باید توسط افراد مسئول در فدارسیون ها و شخص رای دهنده، به امضا و تایید برسند. بنابراین برای این که آرای ارسالی مورد تایید قرار بگیرند، باید امضای افراد مسئول و رای‌دهنده و مهر فدراسیون فوتبال آن کشور، پای برگه رای باشد. فیفا و PWC، می‌توانند اثبات کنند که تمام آرایی که در موعد مقرر و با رعایت قوانین ارسال شده‌اند، مورد حساب قرار گرفته‌اند. در نتیحه هیچ تردیدی در مورد صحت و سقم نتایج اعلام شده، وجود ندارد. در صورتی که هرگونه دستکاری و یا اشتباهی در نتیجه فرآیند رای‌گیری وجود داشته باشد، فیفا در صورت نیاز تحقیقات و اقدام‌های ضروری را انجام خواهد داد."

اخبار مرتبط:

ستاره اسبق جهان ناظر فیفا برای پرونده ورود زنان به استادیوم‌های ایران

تگ ها


مراسم بهترین‌های فیفا فوتبال جهان بیانیه فیفا تقلب در رای‌گیری فوتبال