بیانیه فیفا در مورد بازی جنجالی برزیل-آرژانتین

فیفا به اتفاقات رخ داده در بازی شب گذشته برزیل و آرژانتین واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته دیدار دو تیم آرژانتین و برزیل در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، شب گذشته به دلیل دخالت پلیس برزیل و ورود غیرقانونی چهار بازیکن آلبی سلسته نیمه کاره رها شد.

جنجال رخ داده در دیدار شب گذشته دو تیم آرژانتین و برزیل در نوع خود بی‌سابقه بود. بازیکنان برزیل تلاش زیادی کردند تا بازی نیمه کاره رها نشود اما تیم آرژانتین پس از حضور پلیس در ورزشگاه، زمین را ترک کرده و پس از آن نیز بلافاصله به فرودگاه رفت تا برای جلوگیری از دستگیری بازیکنان تیمش، خاک این کشور را ترک کند. 

امیلیانو مارتینز، کریستین رومرو، جیوونی لوسلسو و امیلیانو بوئندیا چهار بازیکنی هستند که به نظر می‌رسد در هنگام ورود به خاک برزیل در مدارک رسمی دروغ گفته و از حضورشان در خاک انگلیس در طی دو هفته اخیر خبر نداده‌اند. پنج دقیقه از شروع بازی گذشته بود که مقامات پلیس برزیل وارد زمین شدند تا با این بازیکنان برخورد کنند و همین موضوع جنجال بزرگی به راه انداخت.

در واکنش به اتفاقات رخ داده دیشب فیفا بیانیه ای به این شرح صادر کرد:« فیفا از اتفاقات پیش آمده که منجر به لغو بازی آرژانتین و برزیل در مرحله راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آمریکای جنوبی شد، ابرا زتاسف می کند چرا که میلیون ها هوادار منتظر تماشای تقابل دو تا از ریشه دارترین تیم های ملی فوتبال دنیا بودند. اولین گزارشات از این بازی به دست فیفا رسیده است. مقامات انضباطی تمامی اطلاعات را بررسی خواهند کرد و تلاش خواهند کرد تا در زمان مقتضی در این باره تصمیم گیری کنند.»

تگ ها


فیفا تیم ملی برزیل تیم ملی آرژانتین فوتبال جهان آرژانتین برزیل فوتبال