بیرانوند و اخباری در صدر گلرهای لیگ برتری

دو دروازه بان حاضر در اردوی تیم ملی را می توان بهترین گلرهای حال حاضر لیگ شانزدهم دانست، بیرانوند و اخباری در 8 بازی پرسپولیس و تراکتورسازی توانستند بهترین آمار را از خود به جا بگذارند ......

 دو دروازه بان حاضر در اردوی تیم ملی را می توان بهترین گلرهای حال حاضر لیگ شانزدهم دانست، بیرانوند و اخباری در 8 بازی پرسپولیس و تراکتورسازی توانستند بهترین آمار را از خود به جا بگذارند.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، دو دروازه بان حاضر در صدر جدول بهترین دروازه بان های لیگ برتر، بیشترین کلین شیت را هم از آن خود کرده اند و تا پایان بازی های هفته هشتم بیشترین امتیاز را در بین سایر دروازه بان ها به دست آورده اند.

 

با بررسی بهترین دروازه بان های حاضر در لیگ شانزدهم همراه "ورزش سه" باشید:

 

اول –  علیرضا بیرانوند، پرسپولیس

 

گلر لرستانی پرسپولیسی ها، علاوه بر حضور درخشان در بازی های تیم ملی، در بازی های این تیم نیز مؤثر ظاهر می شود، وی در 8 بازی سرخ پوشان در لیگ شانزدهم تنها دو بار دروازه خود را بازشده دید و با میانگین 360 دقیقه، بیشترین زمان را دربسته نگه داشتن دروازه را از آن خودکرده است. بیرانوند با 6 کلین شیت، در این آیتم نیز سرآمد باقی گلرهای لیگ است و این روزها با عملکرد خوب خود در عرش سیر می کند.

 

دوم –  محمدرضا اخباری، تراکتورسازی

 

گلر جوان تراکتوری ها در ادامه درخشش خود در لیگ گذشته، امسال نیز توانسته به خوبی از دروازه تیمش حفاظت کند. اخباری که یکی از پایه های ثابت اردوهای اخیر تیم ملی است در 8 بازی تراکتوری ها در لیگ شانزدهم تنها 4 بار دروازه خود را بازشده دید و با ثبت 5 کلین شیت در رده دوم قرار دارد، اخباری هر 180 دقیقه یک بار دروازه خود را بازشده می بیند و ازنظر آمار زمانی نیز موفق شده به خوبی عمل کند.

 

سوم –  فرناندو ده خسوس، گسترش فولاد

 

دروازه بان برزیلی گسترشی ها که فصل پیش توانست عنوان بهترین دروازه بان را از آن خود کند، آرام آرام خود را به صدر نزدیک می کند، البته در آمار مربوط این گلر، بازی تبریزی ها در برابر پدیده محاسبه نشده است و در 7 دیداری که خسوس برای تیمش به میدان رفته 4 بار دروازه خود را بازشده دید و در 3 بازی توانست دروازه خود را بسته نگه دارد، گلر برزیلی گسترشی ها ازنظر زمانی نیز هر 157.5 دقیقه یک بار دروازه خود را بازشده می بیند.

 

سوم –  الساندرو فیلیپ، سایپا

 

بدون تردید یکی از پدیده های لیگ شانزدهم دروازه بان برزیلی سایپاست، او که امسال برای اولین بار پا به فوتبال ایران گذاشته است توانسته عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد و به غیراز 24 دقیقه که به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و در تمام بازی های تیمش حضور داشت، گلر برزیلی سایپا تاکنون 5 بار دروازه خود را بازشده دید و در دو دیدار دروازه خود را بسته نگه داشت، البته فیلیپ یکی از دو دروازه بانی است که توانسته اقدام به مهار ضربه پنالتی کند. دروازه بان نارنجی پوشان ازنظر زمانی نیز 137.2 دقیقه توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد.

چهارم – رشید مظاهری، ذوب آهن

 

دروازه بان ذوبی ها در دربی اصفهان موفق شد عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و صعود در جدول دروازه بان ها را آغاز کند، مظاهری که دو دیدار ذوب آهن را به دلیل مصدومیت از دست داد در 6 دیداری که برای این تیم به میدان رفته 5 بار اسیر مهاجمان حریف شد و 2 بار نیز اقدام به کلین شیت کرد. وی این روزها یکی از دروازه بان هایی است که ازنظر زمانی نیز به خوبی عمل کرده و موفق شده متوسط زمانی بسته نگه داشتن دروازه خود را به 108 دقیقه برساند.

 

انتخاب ویژه – وحید طالب لو، فولاد خوزستان

 

گلر سابقاً استقلالی و تازه فولادی شده فوتبال ایران پس از پیوستن به تیم جدیدش موفق شده بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد، وحید طالب لو گویی که تصمیم گرفته بازهم به دوران اوج خود بازگردد در سه دیداری که برای فولادی ها به میدان رفته است موفق شده 3 کلین شیت به جا بگذارد و با 270 دقیقه بسته نگه داشتن ممتد دروازه خود، آمار خیره کننده ای از خود به جا بگذارد. البته اگر تنها دیدار این دروازه بان برای فولادی ها در جام حذفی را هم به حساب بیاوریم باید تعداد کلین شیت های این دروازه بان را عدد 4 بدانیم. البته وحید طالب لو به دلیل اینکه در کمتر از نصف بازی های فولاد برای این تیم به میدان رفته هنوز به جدول اصلی وارد نشده است.

 

توضیح 1: دروازه بان ها به ازای هر کلین شیت، نیم امتیاز و هر مهار ضربه پنالتی یک امتیاز مثبت به دست می آورند، اگر گلری موفق به ارسال پاس گل مستقیم نیز شود یک امتیاز مثبت دریافت می کند که تاکنون حسن هوری این اتفاق را به ثبت رسانده است.

توضیح 2: گلرهای حاضر به ازای هر گل خورده نیم امتیاز منفی دریافت می کنند.

توضیح 3: دروازه بان هایی که در بیش از نیمی از بازی های تیمشان به میدان بروند می توانند در جدول اصلی و در غیر این صورت در جدول فرعی حضور پیدا می کنند.

تگ ها


فوتبال