بیرانوند و عفیف در لیست نامزدهای توپ طلای آسیا

یک روزنامه قطری در گزارشی نوشت که علاوه بر اکرم عفیف وینگر تیم ملی قطر نام علیرضا بیرانوند دروازه تیم ملی ایران نیز در لیست نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا وجود دارد....

به گزارش مدال و به نقل از استاد الدوحه، اکرم عفیف ستاره اول تیم ملی قطر و باشگاه السد و بهترین بازیکن آسیا در سال ۲۰۱۹ باید برای کسب این عنوان در سال ۲۰۲۰ نیز با رقبایش از کشورهای دیگر رقابت کند.


براساس لیست پیشنهادیAFC نام اکرم عفیف در لیست ده نفره گزینه های کمیته انتخاب بهترین های این کنفدراسیون حضور دارد. این لیست در ماه نوامبر از ده نفر به سه نفر کاهش پیدا می کند و در نهایت در ماه دسامبر و در مراسم سالانه بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شد. اما موضوع این است که به نظر می رسد امسال نیز اکرم عفیف یک رقیب جدی و ایرانی نیز در این رقابت دارد و آن کسی نیست جز علیرضا بیرانوند که در دوسال گذشته همواره نامش به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های توپ طلای آسیا شنیده شده است.


دروازه بان تیم ملی ایران سال گذشته این رقابت را اکرم عفیف باخت اما شاید در آخرین سال حضورش در فوتبال باشگاهی آسیا بتواند سرانجام به این افتخار بزرگ برسد.


کمیته انتخاب فیفا ده بازیکن را انتخاب کرده که علاوه بر اکرم عفیف و علیرضا بیرانوند، تاموکی ماکنو از ژاپن و یک نام جدید از فوتبال عربستان به نام سعید الدوساری بازیکن الهلال در این لیست حضور دارند.


البته انتظار می رود که در صورتی که رقابت های لیگ قهرمانان در آسیا از سر گرفته شود کنفدراسیون فوتبال آسیا لیست ده نفره را مورد ارزیابی مجدد قرار بدهد.


قرار است مراسم بهترین های سال آسیا امسال در دوحه قطر برگزار شود. نکته جالب اینجا است که در دوسال گذشته که این مراسم در کشورهای عمان و هنگ کنگ برگزار شد دو بازیکن از قطر توپ  طلا را بردند. آیا در دوحه داستان متفاوتی برای انتخاب بهترین بازیکن آسیا رقم خواهد خورد.

بیشتر بخوانید:

پنج ستاره بزرگی که توپ طلای آسیا را نبردند

بازیکن و مربی خارجی برای سرخابی‌ها ممنوع!

 

 

تگ ها


اکرم عفیف علیرضا بیرانوند پرسپولیس تهران السد قطر فوتبال