بیرانوند: کلین‌شیت زمانی می‌چسبد که همراه با ۳ امتیاز باشد

گلر ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس گفت:...

به گزارش مدال، علیرضا بیرانوند با گل نخوردن مقابل فولاد خوزستان، سومین کلین‌شیت متوالی خود را پشت سر گذاشت. او در حال حاضر ۲۷۰ دقیقه پشت سر هم گل نخورده است در حالی که رکورد گل نخوردن در لیگ برتر ۹۴۰ دقیقه و در اختیار پیام نیازمند است. علیرضا بیرانوند در حال حاضر بهترین دروازه‌بان ایران و آسیاست که روحیه بسیار بالایی هم دارد و... شنیدن تازه‌ترین حرف‌های این گلر ملی‌پوش خالی از لطف نیست.


بازی با فولاد سومین کلین‌شیت متوالی تو بود. مثل اینکه می‌خواهی رکورد گل نخوردن در لیگ برتر را بشکنی؟
نه، به این چیز‌ها فکر نمی‌کنم.


باورکردنی نیست که به کلین‌شیت فکر نکنی؟
کلین‌شیت زمانی می‌چسبد که همراه با ۳ امتیاز باشد. ضمن آنکه کلین‌شیت فقط به گلر برنمی‌گردد و حاصل زحمات کل تیم است. از جلوی دروازه حریف و خط حمله پرسپولیس بگیرید تا هافبک‌ها و مدافعان همگی با پرس شدید و دوندگی جلوی حملات تیم‌های مقابل را گرفته‌اند.


سیدجلال هم به ترکیب برگشت. با او راحت‌تر نیستی؟
آقاسید که بزرگ ماست. او یک حرفه‌ای است و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. ما همه تابع تصمیم کادر فنی هستیم. هدف همه ما موفقیت و قهرمانی پرسپولیس است و اینکه دل هواداران را شاد کنیم.


هضم مساوی در تهران برابر ماشین‌سازی خیلی برای هواداران شما سخت بود، قبول نداری؟
در هر حالتی حق با هواداران پرسپولیس است. ما هم می‌خواستیم در بازی با فولاد خوزستان جبران کنیم. خدا را شکر توانستیم برنده این بازی سخت در اهواز شویم و در بالای جدول بمانیم.

ولی هنوز سه امتیاز با سپاهان اصفهان فاصله دارید.
هنوز خیلی تا پایان فصل مانده است و نمی‌توان از حالا گفت چه تیمی مدعی اول است یا چه تیمی چقدر فاصله دارد. ما تمرکز خودمان را روی کار خودمان گذاشتیم و به این مسائل توجه نمی‌کنیم.


ولی خیلی‌ها معتقدند بازی‌های سخت پرسپولیس تمام شده و شما ۵ بازی آسان در آینده پیش رو دارید؟
نه، قبول ندارم، ۵ بازی بعدی ما اصلاً آسان نیست. همه تیم‌ها جلوی پرسپولیس انگیزه دارند و با تمام وجود بازی می‌کنند. ما هم با تمام قدرت جلوی حریفان بعدی قرار خواهیم گرفت.


ولی شما با حریفان اصلی خود بازی کرده اید. به سپاهان و تراکتور باختید و استقلال را بردید. اگر این بازی‌ها دیرتر انجام می‌شد برای پرسپولیس بهتر نبود؟
به هر حال این قرعه لیگ بود و باید بازی می‌کردیم. ما باید در بازی‌های باقی مانده تا نیم‌فصل حداکثر امتیازات را جمع کنیم و این هدف همه ماست.


شنیدیم تو و دو بازیکن خارجی پرسپولیس یعنی بشار رسن و بوژیدار رادوشوویچ بیشتر از بقیه بابت فصل گذشته از باشگاه پرسپولیس طلب دارید؟
اصلاً دوست ندارم در این رابطه حرفی بزنم.


چرا؟
گفتم تمایلی ندارم!


(به شوخی) در بازی با ماشین‌سازی تبریز، علی علیپور به حرفت گوش نکرد و ضربه پنالتی خودش را چیپ زد و خراب کرد. این بار مثل اینکه به حرفت گوش کرد؟!
علی همبازی من و بازیکن بزرگی است، بیشترین گل‌ها را هم برای پرسپولیس زده است و نباید به خاطر یک اشتباه که ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید او را خراب کرد. البته هواداران پرسپولیس به علی علاقه دارند و تا پایان فصل مثل گذشته از علیپور حمایت خواهند کرد.


۲۳ آبان باید به مصاف عراق بروید. با بشار رسن کری نخواندید؟
نه، کری نخواندیم. من و بشار بازیکن پرسپولیس و همبازی هستیم، اما هرگز برای هم کری نخواندیم. ما رابطه خوبی داریم ضمن آنکه هر دو می‌دانیم بازی ایران و عراق سخت و حساس است.


نتیجه را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
ما بازی قبلی خود را به بحرین باختیم و حالا باید جبران کنیم. البته عراق حریف بسیار سرسختی است و بازی دشواری پیش روی هر دو تیم است، اما ما باید صد درصد این بازی را ببریم.

بیشتر بخوانید:

بازگشت بیرو به روز‌های خوب/ هیولا روی ریل کلین شیت

 

 

تگ ها


علیرضا بیرانوند پرسپولیس فولاد خوزستان علی علیپور مصاحبه بیرانوند لیگ برتر خلیج فارس فوتبال