بیرانوند، گلزنان دربی را پیش‌بینی کرد!

گلر پرسپولیس درباره گلزنان دربی گفت: به دلم افتاده علیپور و امیری برای تیم ما گل می‌زنند...

به گزارش مدال، فردا باز هم روز موعود برای هواداران سرخابی از راه می‌رسد. از یک طرف سرخ‌ها با سرمربی جدید و فاصله‌ای 5 امتیازی نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده خود به‌عنوان تیم صدرنشین خودشان را به این رقابت رسانده‌اند و استقلالی‌ها هم با فرهاد مجیدی و شرایطی نسبتا خوب در جدول، دربی را تجربه خواهند کرد.

اما سرخ‌ها از یک جهت غمگین خواهند بود و دلیل غم آنها هم این است که از همین حالا می‌دانند در دربی‌های فصل بعد علی بیرویی نیست که دل‌شان در درون دروازه به آن قرص باشد و این احتمالا آخرین باری است که دربی را با هیولای سرخ تجربه می‌کنند. (البته اگر دو تیم در جام حذفی با هم روبه‌رو نشوند.)

شماره یک قرمزها درخصوص دربی‌هایی که تا به امروز با پرسپولیس تجربه‌اش کرده گفت: «این هشتمین باری است که در دربی حضور دارم. البته یکی از دربی‌ها برگزار نشد و درنهایت با حکم کمیته انضباطی فیفا برنده بازی شدیم و اگر برگزار می‌شد آمار حضورم در دربی‌ها هم احتمالا به 9 می‌رسید. مسلما خاطرات تلخ و شیرین زیادی را در این بازی‌ها تجربه کرده‌ام. هم برد دیده‌ام و هم باخت. مطمئنا روزهایی که بازی را برده‌ایم من هم مثل هواداران تیمم خوشحال بودم و روزهایی که بازی را به حریف واگذار کردیم ناراحت بودم و این ناراحتی هم بیشتر به خاطر هواداران‌مان بوده است. بیرانوند در این هفت باری که در تاریخ دربی حضور داشته دو بازی را با شکست ترک کرده، در سه بازی پیروز میدان بوده و دو بار هم طعم تساوی در دربی را چشیده است. کارنامه‌ای که به سمت مثبت می‌چربد. بیرانوند می‌گوید: «تحمل ورزشگاه در آخرین حضور احتمالی‌ام در دربی شاید برایم خیلی سخت باشد. مطمئن هستم بعد از جدایی‌ام از پرسپولیس دلم برای این بازی و هواداران تنگ می‌شود. واقعا حضور در دربی با همه بازی‌ها فرق می‌کند و تحمل فضای ورزشگاه واقعا مرد می‌خواهد. من حضورم در اروپا را خیلی عقب انداختم و یکی از دلایلش هم وابستگی‌ام به پرسپولیس و هوادارانش بود، اما دیگر وقتش بود که در فوتبال پیشرفت کنم و خوشحالم که می‌بینم هواداران پرسپولیس هم از این تصمیم من حمایت کردند.»

خیلی‌ها در مقاطعی از پرسپولیس جدا شدند که هواداران سرخ آن را بر نتابیدند. نمونه‌اش بسیار است. مهدی طارمی، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و حتی وحید امیری طوری از سرخ‌ها جدا شدند که هواداران علیه‌شان موضع داشتند. آنها نتوانستند احمدزاده را ببخشند تا او در نیم‌فصل جدا شود، اما از امیری بنا به دلایلی که آورد گذشتند. حالا همین‌ها از بیرانوند و تصمیمش حمایت می‌کنند.

شماره یک پرسپولیس و تیم ملی ماندگار‌ترین خاطره‌اش از دربی را این‌گونه عنوان می‌کند: «خب قطعا گرفتن پنالتی علی کریمی در دور رفت همین فصل از جذاب‌ترین خاطره‌هایم در دربی است که با همان پنالتی که من گرفتم و گلی که عبدی زد یک برد دیگر به بردهای پرسپولیس در دربی اضافه کردیم. اما در کل تمام دربی‌هایی که پیروز شده‌ایم در قلب من به‌عنوان خاطره‌های خوب می‌ماند.» مسلما تمام دربی‌های گذشته در تک‌تک لحظات بازی بزرگ فردا در ذهن بیرانوند مثل فیلم عبور می‌کند. شاید در پس ذهنش هم این باشد که چه زمانی قرار است دوباره این فضا را تجربه کند.

او در این خصوص گفت: «قطعا یک روز بر می‌گردم و برای این هواداران بازی می‌کنم. تا آن روز برای تیم محبوبم آرزوی بهترین‌ها را دارم.» بیرانوند در پایان از دربی فردا هم صحبت می‌کند: «دوست دارم آخرین دربی احتمالی برای من شیرین‌ترین باشد. امیدوارم که نتیجه خوبی به دست بیاوریم و دل هواداران را شاد کنیم و یک قدم دیگر به پوکر قهرمانی نزدیک‌تر شویم. به دلم افتاده علیپور و امیری برای تیم ما گل می‌زنند.» فرهیختگان

بیشتر بخوانید:

خلیلی: پس از گلزنی در دربی بار سنگینی از روی دوش من برداشته شد

برگزاری دربی با 57 هزار تماشاگر!

 

 

تگ ها


فوتبال ایران دربی 91 وحید امیری علیرضا بیرانوند علی علیپور پرسپولیس استقلال پرسپولیس-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال