بیرانوند یا ژان بوتز؛ انتخاب غیرممکن شد

اینکه در‌ تیم‌تان یک دروازه‌بان مطمئن نداشته باشید مشکل بزرگی‌ست اما دو دروازه‌بان عالی هم ایده‌آل نیست، این را از ایوان لکو‌ بپرسید....

به گزارش “ورزش سه”، پس از آنکه علیرضا بیرانوند در بازی روز پنج‌شنبه در نخستین بازی خود با پیراهن انتورپ در لیگ اروپا و  مقابل تاتنهام نمایش فوق العاده‌ای از خود به جا گذاشت، ناگهان سرمربی انتورپ یک مشکل لوکس را بر سر راه خود دید. اینکه کدامیک از دو دروازه‌بان خود را در بازی روز یکشنبه در فضای بین دو تیر دروازه انتورپ قرار بدهد. این همان سوالی است که خبرنگاران بلژیکی نیز از ایوان لکو‌ می‌پرسند و این سرمربی نیز بعد از اینکه آهی می‌کشد، می‌گوید: انتخاب سختی‌ست. البته ما از روز اول می‌دانستیم که حضور دو دروازه‌بان طراز اول مشکلاتی را ایجاد می‌کند. چون اگر شما دو دروازه‌بان خوب داشته باشید همیشه این سوال وجود دارد که چرا یکی بازی می‌کند و دیگری درون ترکیب نیست و به عنوان یک مربی تصمیم‌گیری صد درصد صحیح تقریبا ناممکن است و شما می‌توانند امیدوار‌ باشید که کار‌ درستی انجام داده‌اید و این مثل یک قمار است.

لکو که گرم صحبت شده در ادامه می‌گوید علیرضا در برابر تاتنهام فوق العاده بود.

آنهایی که طرفدار بوتز هستند به گل اول تاتنهام اشاره می‌کنند و می‌گوید او (بیرانوند) نباید در‌ اینجا بهتر عمل می‌کرد؟ اما طرفداران گلر ایرانی انتورپ هم می‌گویند او سه سیو عالی برابر حمله‌وران تاتنهام از خود به جا گذاشت.

بله، هر دو نظر درست هستند و شما موافق و یا مخالف هستید. اما چه اتفاقی خواهد افتاد؟

لکو می‌گوید من هنوز تصمیمی نگرفته‌ام و طبیعتا این یک کابوس است. لابد می‌پرسید پس چرا بیرانوند ناگهان در لیگ اروپا بازی کرد اما این را باید به شما بگویم که اگر اجباری نبود من هرگز ژان را از دروازه تیم بیرون نمی‌آوردم. من فکر می‌کنم او به استراحت ذهنی و جسمی نیاز داشت.

این مصاحبه جالب در وبسایت HLN منتشر شده است، با عکسی که دو دروازه‌بان بلندقامت انتورپ را در یک قاب نشان می‌دهد. البته بیرانوند در یک بازی بزرگ درخشیده و فعلا سهامش وضعیت بهتری دارد اما شکی نیست که بین این دو شماره یک تا پایان فصل جنگی بزرگ وجود خواهد داشت. مربی انتورپ می‌گوید: شاید درستش این باشد که بگویم هر دوی آنها شماره یک هستند.

تگ ها


علیرضا بیرانوند آنتورپ فوتبال