بیست و پنجمین جام پپ؛ او رکورد فرگوسن را می‌شکند؟

ضربات پنالتی فینال جام اتحادیه بین چلسی و منچسترسیتی، بیست و پنجمین جام تمام دوران پپ گواردیولا را برای این مربی اسپانیایی به ارمغان آورد. افتخارات او هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود....

ضربات پنالتی فینال جام اتحادیه بین چلسی و منچسترسیتی، بیست و پنجمین جام تمام دوران پپ گواردیولا را برای این مربی اسپانیایی به ارمغان آورد. افتخارات او هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

گواردیولای ۴۸ ساله که مربیگری را از تیم‌های پایه بارسا آغاز کرد توانست با برد مقابل چلسی، جام اتحادیه را به ۳ لالیگا، ۲ کوپا دل‌ری، ۳ سوپرکاپ اسپانیا، ۲ لیگ قهرمانان، ۲ سوپرکاپ اروپا و ۲ جام‌جهانی باشگاه‌ها که با بارسلونا کسب کرده و ۳ بوندس‌لیگا، ۲ جام حذفی آلمان، ۱ سوپرکاپ اروپا و ۱ جام جهانی باشگاه‌ها که با بایرن کسب کرده، اضافه کند.
از سال ۲۰۰۸ که پپ هدایت بارسا را برعهده گرفت تا امروز غیرقابل توقف ظاهر شده و توانسته ۲۵ جام کسب کند که میانگین عجیب و باور نکردنی ۲.۵ جام در هر فصل را بر جای گذارد. مربیان افسانه‌ای در این زمینه میرشا لوچسکو (۳۲ جام) والری لوبانوفسکی (۳۰) اوتمار هیتسفیلد (۲۸) و اسکولاری با  (۲۶) جام هستند اما رکورد بیشترین جام در دستان سرمربی اسطوره‌ای منچستر یعنی الکس فرگوسن است که ۴۹ جام به دست آورده است. گواردیولا کار حرفه‌ای خود را از سن کمی آغاز کرده و این مسئله می‌تواند به او کمک کند تا رکورد فرگوسن را بشکند. رکورد پپ تا امروز با رکورد ۲۵ جام مورینیو برابر است اما گواردیولا در مدت زمان بسیار کمتری این تعداد جام را از آن خود کرده است.
فرگوسن در سال ۲۰۱۳ و در سن ۷۱ سالگی از دنیای سرمربیگری خداحافظی کرد. میانگین کسب جام او در هر سال از میانگین پپ کمتر بود و با ضرب و تقسیمی ساده می‌توان به این نتیجه رسید پپ اگر به همین ترتیب جام کسب کند، زمانی که به سن فرگوسن برسد ۹۷ جام را از آن خود کرده است.
این آمار خارق‌العاده نشان می‌دهد پپ در مسیر درستی قرار گرفته است. گواردیولا تا امروز رکوردهای زیادی را شکسته و در اولین فصل حضورش در بارسا توانست در تمام جام‌هایی که بارسا در آن شرکت کرده بود به قهرمانی برسد.
گواردیولا اگر به همین ترتیب پیش برود در فصل ۲۰۲۸/۲۹ به رکورد فرگوسن خواهد رسید!