بیل رکورد مصدومیت را زد؛24 بار در 4 سال

گرت بیل باز هم مصدوم شد تا صدای هواداران رئال مادرید دربیاید. گرت بيل ستاره ولزي رئال مادريد روز جمعه در ج ......

گرت بیل باز هم مصدوم شد تا صدای هواداران رئال مادرید دربیاید.

گرت بيل ستاره ولزي رئال مادريد روز جمعه در جلسه اي تمريني دچار مصدوميت شد و گويا بدترين كابوس زندگي او از زمان انتقالش به رئال تمامي ندارد. با اين مصدوميت جديد، بيل در 5 فصل حضورش در رئال، يعني از ژوئن سال 2013 به بعد، 24 بار مصدوم شده و آناليز اين مصدوميت ها نشان مي دهد كه اكثريت آنها عضلاني بوده كه بدون برخورد خاصي با بازيكني ايجاد شده اند. در مورد مصدوميت هاي غيرعضلاني بيل، بدترين مورد، مصدوميتش از ناحيه قوزك پا بود كه فصل گذشته كار او را به تيغ جراحي كشاند و باعث شد 17بازي تيمش را از دست بدهد.

فصل 2017-2016 بدترين فصل كارنامه ورزشي بيل بود ؛ علاوه بر از دست دادن 17 بازي به خاطر مصدوميتي كه در روز22 نوامبر2016 در بازي با اسپورتينگ ليسبون گريبانگيرش شد، بيل 10 بازي را هم به خاطر مشكلات عضلاني از دست داد.

در فصل ۲۰۱۶-2015، او در19 بازي به خاطر مشكلات عضلاني غايب بود. در فصل 2014-2013، شانس حضور در 15 بازي را از دست داد و در فصول 2015-2014 و فصل جاري در 9بازي تيمش را همراهي نكرد كه مجموعاً در79 بازي رسمي رئال غايب بوده.

از آسيب پذيرترين بخش هاي بدن بيل مي توان به عضله سولئوس، عضله ران و عضلات دوقلو اشاره كرد.

البته او مصدوميت هاي عجيب و كميابي هم داشته كه از جمله آنها مي توان به انسداد مجاري تنفسي (غيبت در يك بازي)، دو سرماخوردگي (غيبت در دو بازي)، مصدوميت از ناحيه استخوان هرمي سمت راست (غيبت در5 بازي)، مصدوميت انگشت شست (يك بازي) و حالا پارگي عضله ران، اشاره كرد.

فصل گذشته بيل در فينال كارديف به عنوان بازيكن ذخيره وارد زمين شد و آخرين بازي تيمش در لاليگا را از دست داد. امسال هم بعيد به نظر مي رسد كه او در فصل جاري به رويداد مهم تيمش، جام باشگاه هاي جهان برسد ؛ تورنمنتي كه فصل گذشته هم به خاطر مصدوميت در آن حضور نيافت.

بيل مهره گران رئالي ها

با در نظر داشتن رقم دستمزد بيل و هزينه هاي جانبي به خدمت گرفتن بيل، مسئولان رئال تا به اينجا 168/6 ميليون يورو براي او هزينه كرده اند و اين در حالي است كه بيل در طول اين 4 سال تنها 159 بازي براي رئال برگزار كرده.

بيل بعد از مصدوميت در اواخر ماه سپتامبر به تمرينات گروهي تيمش بازگشته بود و همه منتظر بازگشتش به تركيب تيم بودند ولي او به يكباره مصدوم شد.

اما مصدوميت هاي پي درپي بيل به او فقط اجازه حضور در 55 درصد بازي هاي ممكن در طول دوره حضورش در رئال را داده و او عملكرد پرفراز و نشيبي را با پيراهن تيم مادريدي داشته. تا جايي كه مي توان گفت كه خريد بيل براي تيم مادريدي خيلي گران تمام شده. رئالي ها در سال 2013 با پرداخت 100/7 ميليون يورو بيل را خريدند و او با امضاي قراردادي شش فصلي، گران ترين خريد تاريخ باشگاه شد كه به معناي سرمايه گذاري سالانه 16/7 ميليون يورويي روي اين بازيكن بود. او در سه فصل اول حضورش در رئال دستمزد خالص 18 ميليون يورويي دريافت مي كرد و از پارسال و با تمديد قراردادش تا سال 2022 دستمزد خالص او سالانه 22 ميليون يورو شد. يعني در فصول 2014-2013 و 2016-2015، سران باشگاه براي داشتن بيل 7/34ميليون يورو هزينه كردند و از فصل ۲۰۱۷-2016 به بعد، فصلي 38/7 ميليون يورو. با گذشت پنج ماه از شروع فصل جاري، هزينه رئالي ها براي بيل 25/86 ميليون يورو بوده كه مجموع اين ارقام ازهزينه 168/6 ميليون يورويي رئال براي بيل خبر مي دهد ؛ او در اين مدت 159 بازي براي تيمش انجام داده كه يعني حضور او درهربازي 1/060/377 يورو هزينه داشته و رئالي ها براي هرد قيقه حضور بيل در تركيب تيمشان 13/593 يورو هزينه كردند.

افسردگي شديد بيل

مصدوميت جديد بيل زماني به سراغش آمد كه او در آستانه بازگشت به روزهاي اوج بود و قصد داشت خودش را به شهرآورد روز 25 آبان شهر مادريد برساند. همين باعث شد تا او كاملاً درهم شكسته و نااميد شود. اين مصدوميت حضور او در يكي از اهداف ميان مدت باشگاه، يعني جام باشگاه هاي جهان را با خطر مواجه كرده است. چراكه بيل يك ماهي براي رهايي از بند اين مصدوميت به زمان نياز دارد.

در اين ميان دكتر پدرو لوئيس ريپول، در گفت وگو با ماركا به اين نكته اشاره كرده كه مصدوميت جديد بيل كه او را بين 3تا4 هفته از ميادين ورزشي دور نگه خواهد داشت، ممكن است كارنامه ورزشي او را به خطر بيندازد. او به بيل توصيه كرده كه براي بازگشتش به ميادين زماني مشخص نكند و تمركزش را روي بازيابي كاملش قرار دهد. چراكه اين مصدوميت ها، قطعاً از نظر رواني روي عملكرد او تأثير منفي گذاشته است.

غيبت در40 بازي از 60 مصاف اخير رئال

بيل ولزي شانس حضور در40 بازي از 60 مصاف اخير تيمش را به دليل مصدوميت از دست داده و همين حسابي او را نااميد و كلافه كرده است. او از 22 نوامبر سال قبل تنها توانسته 20 بازي با پيراهن تيمش برگزار كند. مصدوميت از ناحيه قوزك، باعث غيبت او در17 بازي شد ولي بعد از بازگشت از آن مصدوميت او چند بار ديگر با مشكلات فيزيكي روبه رو گرديد.

بيل اين فصل را خوب شروع كرد ولي مصدوميت مقابل دورتموند در روز 26 سپتامبر دوباره او را زمين زد و بعيد به نظر مي رسد كه او تا پايان سال 2017 ميلادي بتواند پا به توپ شود و احتمالاً 7 بازي آتي تيمش را از دست خواهد داد.

 

تگ ها


اخبار روز گرت بیل رئال مادرید لالیگا فوتبال