بیماری مشکوک کیمیا

به گزارش مدال به نقل از آرمان: کیمیا علیزاده که به رغم داشتن سن کم، مدال ها و افتخارات زیادی را برای ورزش کشورمان و بانوان ایران به ارمغان آورده است با بیماری ای دست وپنجه نرم می کند و در بیمارستان بستری شده است ......

به گزارش مدال به نقل از آرمان: کیمیا علیزاده که به رغم داشتن سن کم، مدال ها و افتخارات زیادی را برای ورزش کشورمان و بانوان ایران به ارمغان آورده است با بیماری ای دست وپنجه نرم می کند و در بیمارستان بستری شده است.

فیزیوتراپ چه گفت؟

فیزیوتراپ کیمیا علیزاده درباره آخرین وضعیت او بعد از بازگشت از مسابقات جهانی کره جنوبی، گفت: علیزاده دچار نوعی سندرم است که به نوعی سیستم عصبی و عضلات محیطی وی را درگیر می کند. البته درمان این بیماری تا سه هفته طول می کشد. سارا جمهوری اظهار کرد: علیزاده در همان کره جنوبی دچار سرگیجه و عدم تعادل شده بود. بعد از بستری شدن در بیمارستان و انجام آزمایش های مختلف پزشک معالجش روز شنبه این تشخیص را داد که او مبتلا به نوعی سندرم است. در حقیقت این سندرم نوعی بیماری است که در اثر حمله سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی ایجاد می شود و به دنبال این حمله احساس ضعف در ماهیچه ها و عدم تعادل می شود. وی با بیان اینکه درمان این بیماری تا سه هفته طول می کشد تا فرد بهبودی کامل خود را پیدا کند، گفت: علیزاده از زمانی که از مسابقات جهانی کره جنوبی بازگشته است، در بیمارستان بستری است و تحت درمان قرار دارد. من امیدوارم که بعد از این مدت علیزاده سلامت جسمانی خود را پیدا کند. جمهوری در پایان همچنین درباره وضعیت آسیب دیدگی مچ پای علیزاده و اینکه بعد از مسابقات جهانی کره آیا مشکل خاصی برای او پیش نیامده است؟ خاطرنشان کرد: بعد از اینکه شرایط جسمانی علیزاده بهتر شد هوشیاری کامل و تعادل لازم را پیدا کرد، در آن صورت آسیب دیدگی او را نیز دوباره تحت درمان قرار خواهیم داد. الان راجع به وضعیت آسیب دیدگی او و اینکه بعد از مسابقات جهانی کره آیا دچار مشکل خاصی شده است یا خیر تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

نظر سرمربی علیزاده

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص شرایط کیمیا علیزاده و شایعاتی که در خصوص بستری شدن او مطرح شده است، اظهار داشت: نمی دانم این شایعاتی که مطرح می شود را بر چه اساسی دوستان عنوان می کنند. بیماری کیمیا علیزاده یک بیماری عفونی است که پزشکان آن را تشخیص دادند و در حال حاضر نیز تحت نظر پزشکان در بیمارستان بستری است و طول درمان او نیز دو هفته طول می کشد. وی تصریح کرد: این بیماری از کره جنوبی شروع شده است و یک روز قبل از مسابقه، او اعلام کرد سرگیجه دارد که ما با دکتر مطرح کردیم و برای او ماساژ سر درنظر گرفتند. حتی به ما اعلام کردند شاید به خاطر استرس یا شرایط عصبی باشد و پیش بینی هیچ سرماخوردگی یا مریضی دیگر را نکردند. کیمیا حتی اعلام کرد مقداری معده درد دارد که برای او قرص در نظر گرفتند و مرکز پزشکی مسابقات نیز او را به طور کامل تحت نظر گرفت. سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص اینکه عنوان می شد این مشکل او به خاطر حضور در مسابقات جهانی ایجاد شده است، گفت: این مساله اصلا ربطی به حضور کیمیا علیزاده در مسابقات جهانی ندارد و شایعه سازی هایی است که برخی مطرح می کنند. کیمیا در تهران سرماخوردگی داشت که قبل از مسابقات درمان شد اما آنجا احتمالا دچار ویروسی شده است که سیستم ایمنی بدن او را تضعیف کرده است. در حال حاضر نیز با توجه به ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن او ابتدا به دنبال بهبودش هستیم تا بعد از آن برای درمانش اقدام کنیم.

عیادت وزیر از کیمیا

وزیر ورزش و جوانان از بانوی تکواندوکار کشورمان که در بیمارستان بستری است، عیادت کرد. مسعود سلطانی فر در جریان عیادت از کیمیا علیزاده، نخستین بانوى مدال آورالمپیکى ایران گفت: من قول مدال طلا مدال المپیک توکیو را از کیمیا گرفته ام،. براى دخترم کیمیا آرزوى سلامتى و بهبودى دارم. وی افزود: دختران ورزشکار ایران الگوى جهانى زنان مسلمان هستند. وزارت ورزش و جوانان حامى قهرمانان ملى است و فدراسیون پزشکى ورزشى بر روند درمانى علیزاده نظارت کامل دارد.

نظر پزشک

محمدرضا معتمد پزشک کیمیا علیزاده در این خصوص گفت: من نمی توانم و اجازه ندارم اطلاعات پزشکی بیماران را در اختیار قراردهم. ولی بیماری ای که شایعه شده به هیچ عنوان صحت ندارد و می توانم بگویم جای نگرانی نیست. وی ادامه داد: علیزاده مبتلا به یک بیماری ویروسی است که در حال انجام اقدامات لازم برای رفع این مشکل هستیم و کارهای درمانی به خوبی پیش می رود و بعد از طی کردن این مراحل او می تواند بدون مشکل به کار خود ادامه دهد. هر چند سخنان دکتر معتمد نگرانی ها در خصوص شرایط حاد کیمیا علیزاده را تا حدود زیادی برطرف می کند. ولی سوال اصلی اینجاست که چرا شرایط ورزشکاری را که می تواند سال ها در سلامت کامل باشد با بی تدبیری به خطر انداخت. علیزاده از بدو ورود به کره جنویی با سرگیجه مواجه می شود و بواسطه همین شرایط مسئولان فدراسیون و پزشک همراه تیم ملی نباید اجازه حضور در مسابقات را به او می دادند.

 

تگ ها


اخبار روز تکواندو