بیم‌وامید ساری‌بال؛ آیا یوونتوس ساری اوج می‌گیرد؟

یوونتوس و مائوریسیو ساری بدون حتی یک برد به کارشان در تورنمنت قهرمانان پایان دادند. اما شکست برابر اتلتیکومادرید نکته‌های ویژه‌ای هم داشت....

مائوریسیو ساری بعد از پایان دیدار مقابل اتلتیکومادرید به کنفرانس مطبوعاتی رفت و در بخشی از حرف‌هایش گفت: «تیم‌های من هیچ‌وقت در هفته‌های اول نتیجه نمی‌گیرند. باید فکری برای این موضوع کنیم.» تیم ساری بعد از باخت به اتلتیکو حالا نکته‌های زیادی برای فکر کردن خواهد داشت. نکته‌هایی که در دیدار برابر اتلتیکومادرید خیلی خوب خودشان را نشان دادند.

« تعلل و جاگیری نامناسب دلیخت در صحنه‌های گل اتلتیكو مادرید، آمادگی بالا و حركات تكنیكی چشم‌نواز داگلاس كاستا به همراه ضربه این بازیكن در دقایق ابتدایی نیمه دوم كه به تیر عمودی دروازه حریف اصابت كرد، تحرك بالای جورجو كیه‌لینی و بیرون آوردن توپ از روی خط دروازه در جریان یكی از معدود حملات تیم اسپانیایی که احتمالا بونوچی را از ترکیب آینده یووه بیرون خواهد گذاشت، تشویق و ادای احترام ویژه تماشاگران حاضر در استادیوم برای جانلوئیجی بوفون، عدم گلزنی كریستیانو رونالدو، كم‌اثر بودن و فرصت‌سوزی گونزالو ایگواین در اندك موقعیت‌های به دست آورده در محوطه جریمه، چهره گرفته پائولو دیبالا در طول بیش از نیم ساعت حضورش در میدان، شوت‌‎های سهمگین آدرین رابیو از پشت محوطه جریمه كه یكی از آنها به شدت تیر افقی دروازه اتلتیكو را لرزاند، دوندگی و تحرك بالای خوان كوادرادو در زمان حضورش در میدان و پایه‌ریزی حملات یووه در نیم ساعت انتهایی بازی از سمت او (راست)، نمایش قابل قبول دنیلو، كم‌اثر بودن متئو دی‌شیلیو در جریان بازی، مالكیت بالای توپ توسط بازیكنان یوونتوس در میانه میدان و البته نداشتن برنامه‌ای كارگشا از سوی یووه در خط حمله و در نهایت عدم حضور دنیله روگانی در دیدار شب گذشته که انتقال او را قطعی می‌کند.»

حالا ساری دوهفته تا شروع سری آ و برطرف کردن نقاط ضعف و کار کردن روی نقاط قوت تیم فرصت دارد. در فصلی که اینترمیلان و ناپولی به خوبی برای قهرمانی مجهز شده‌اند، ساری فرصت از دست دادن امتیاز در هفته‌های اول را ندارد.

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی مائوریسیو ساری یوونتوس سری آ فوتبال