بیوه خاشقچی: نگذارید عربستان نیوکاسل را بخرد

نامزد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار عربستانی کشته شده توسط حکومت این کشور از لیگ برتر انگلیس خواست مانع از انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل به این حکومت شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بیوه جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار عربستانی که چندی پیش در سفارت این کشور در ترکیه به طرز فجیعی به قتل رسید از لیگ برتر انگلیس خواست مانع از انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل به حاکمیت عربستان شود.

درحالیکه یک کنسرسیوم عربستانی قدم به قدم به خرید باشگاه نیوکاسل به مبلغ ۳۰۰ میلیون پوند نزدیک می‌شود خدیجه چنگیز، نامزد ترکیه‌ای جمال خاشقچی با ارسال نامه‌ای برای سازمان لیگ برتر انگلیس از این سازمان خواست به دلیل نقش حکومت عربستان در انجام و لاپوشانی جنایت علیه همسرش در سال ۲۰۱۸ مانع از انتقال مالکیت باشگاه یوونتوس به این حکومت  شود.

در این نامه که وکلای خانم چنگیز برای لیگ برتر ارسال کرده‌اند چنین آمده:" خانم چنگیز از هیات مدیره لیگ برتر انگلیس می‌خواهد برای جلوگیری از انتقال مالکیت باشگاه نیوکاسل هر اقدامی که لازم است انجام دهد. این برای شما و لیگ برتر اقدامی درست، مناسب و قانونی خواهد بود، به خصوص با توجه به اتفاقات فاجعه‌باری که برای نامزد خانم چنگیز رخ داده است".

در ادامه این نامه آمده:" کسانی که در چنین اقدام شنیعی دخالت داشته‌اند نباید در لیگ برتر و فوتبال انگلیس جایی داشته باشند. این بر خلاف روح و نص منشور لیگ برتر و قوانین این لیگ است و اصول و ارزش‌های بنیادینی که جامعه بر آنها استوار است را مورد تهدید قرار می‌دهد".

به جز این نامه، خدیجه چنگیز از طریق توییتر هم درخواست خود از لیگ برتر را مطرح کرده و خواستار اجازه ندادن به بن‌سلمان ولیعهد عربستان برای ورود به فوتبال انگلیس شد. او در این توییت نوشت:" مقامات بریتانیا و لیگ برتر نباید به کسی مثل محمد بن سلمان که تا کنون به خاطر مسئولیتش در قتل نامزد من جمال خاشقچی به جایی پاسخگو نبوده اجازه بدهد در ورزش بریتانیا مداخله کند. هر اقدامی به جز این، اعتبار و شهرت بریتانیا و لیگ برتر را خدشه‌دار خواهد کرد. بن‌سلمان قصد دارد از ورزش بین‌المللی برای ترمیم اعتبار به شدت لطمه دیده‌اش استفاده کند".

بیشتر بخوانید:

ژرژ ژسوس، گزینه جدید نیوکاسل

وینگر رئال، جدیدترین هدف نقل و انتقالاتی نیوکاسل

 

تگ ها


فوتبال جهان نیوکاسل عربستان سعودی فوتبال