بی‌تابی سایپا برای بازگشت به لیگ برتر

شاگردان سعید اخباری تاکنون در مسابقات لیگ یک صاحب دو پیروزی ارزشمند مقابل دو تیم مدعی لیگ یک شده‌اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سایپا را می‌توان میهمان ناخوانده لیگ برتر نامید؛ تیمی که با کسب نتیجه‌ای عجیب در دیدار هفته پایانی لیگ بیست و یکم برابر تراکتور با تفاضل گل کمتر نسبت به ذوب آهن به دسته اول سقوط کرد و البته همچنان به دلیل اتفاقات رخ داده در دیدار برابر پیکان امیدوار است با رای دادگاه عالی ورزش به لیگ برتر بازگردد.

این سقوط سبب جدایی ستاره‌های زیادی از سایپا شد و تیمی که در فصل جدید در مسابقات به میدان می‌‎رود، فقط چند چهره از فصل گذشته‌اش همچنان در اردوی خود دارد و در این بین بودجه این تیم به شدت کاهش یافته و این تیم را در میان تیم‌هایی در لیگ دسته اول قرار می‎‌دهد که با قراردادهای مالی بسیار کمی بسته شده و حتی سلیمانی مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا در آخرین مصاحبه خود ضمن تاکید بر این موضوع و اینکه شرکت ایران خودرو برادر بزرگتر آنها است، اعلام کرد که هنوز بودجه تیم فوتبال باشگاه در سال جدید به طور کامل مشخص نشده است. این موضوع یکی بزرگ‎‌ترین چالش‌های مدیران تیم در فصل جدید نیز بود و آنها که چاره‌ای جز کاهش قراردادها نداشتند، در مذاکره با برخی بازیکنان نظیر حسین‌زاده، جلالی، فرزاد جعفری و .. با گرفتن مبلغ رضایتنامه اجازه جدایی دادند و البته بازیکنان معدودی نیز نظیر حسین ماهینی با کاهش قابل توجه قرارداد در جمع نارنجی‌پوشان ماندنی شدند.

این عکس تیمی سایپا در دیدار روز جمعه برابر خیبرخرم آباد است که در آن چهره های با تجربه‌ای نظیر مهرداد طهماسبی، پیمان شیرزادی، روزبه شاه علیدوست و حسین ماهینی دیده می‌شود و مابقی تیم را غالبا بازیکن‌های جوان و کمتر شناخته شده تشکیل می‌دهند.

با این حال نارنجی‌پوشان در فصل جدید با سعید اخباری مربی جوانی که فصل گذشته هدایت تیم را در هفته‌های پایانی برعهده گرفت و مدیران باشگاه با توجه به نمایشی که تیمش داشت، تصمیم به حفظ او گرفتند، نتایج خوبی در شروع فصل جدید در لیگ دسته اول داشتند. آنها با تساوی مقابل استقلال خوزستان در ورزشگاه دستگردی آغاز کردند و سپس در شیراز مقابل قشقایی با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند، ولی در ادامه دو پیروزی مقابل مس کرمان و خیبرخرم آباد که از جدی‌ترین مدعیان لیگ برتری شدن به شما می‌روند، نشان داد که در این فصل علی‌رغم محدودیت‌هایی که در این باشگاه قدیمی وجود دارد، به سادگی نمی‌توان از نام سایپا گذر کرد. البته شکست مقابل قشقایی و تساوی برابر ویستاتوربین در شرایطی به دست آمد که مدیران و سرمربی سایپا نسبت به شرایط چمن این دو مسابقه در شیراز و شهرقدس به شدت معترض بوده‌اند و دو پیروزی در ورزشگاه پاس قوامین که این روزها کیفیت بسیار بالایی دارد، نشان از این موضوع دارد که شاگردان اخباری در زمینی که چمن مناسبی داشته باشد، عملکرد بهتری ارائه می‌کنند.

دو تساوی، یک شکست و دو پیروزی حاصل کار شاگردان اخباری در شروع فصل جدید رقابت‌ها بوده و در شرایطی که به نظر می‌رسد این تیم کار سختی برای بازگشت به لیگ برتر در فصل جدید داشته باشد، اما کسب دو پیروزی مقابل مدعیان صعود، انگیزه بسیاری در این تیم ایجاد کرده و احتمالا اگر این روند ادامه داشته باشد و حمایت مدیران شرکت خودروسازی سایپا نیز پشت تیم و مدیران باشگاه بیاید، شاید دوری نارنجی‌پوشان از لیگ برتر که یکی از بازیکن سازترین تیم های فوتبال ایران در سال های اخیر بوده‌اند، بیشتر از یک فصل به طول نینجامد.

تگ ها


فوتبال ایران لیگ آزادگان فوتبال