تابستان طلایی ایتالیا در توکیو (عکس)

ایتالیایی ها بار دیگر قهرمانی را از انگلیسی ها ربودند؛ در فینال دراماتیک دوی ۴ در ۱۰۰ متر امدادی مردان در المپیک دونده بریتانیایی با تنها ۰.۰۱ ثانیه اختلاف با دونده ایتالیایی مدال طلا را از دست داد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم دوی امدادی ۴ در ۱۰۰ متر مردان بریتانیا در رقابت های المپیک توکیو با فاصله بسیار نزدیک ۰.۰۱ ثانیه مدال طلا را از دست داد، دونده ایتالیایی در آخرین لحظات توانست از پشت سر خود را به جلو رسانده و تنها چند هفته پس از شکستن قلب بریتانیایی ها در فینال یورو ۲۰۲۰، در فینال دوی ۴ در ۱۰۰ متر امدادی المپیک نیز بار دیگر قهرمانی را از چنگ آنها درآورد.

هنگامی که سی جی یوجا، ژارنل هیوز و ریچارد کیلتی آنها را در تعویض نهایی پیشتاز مسابقه قرار دادند، تیم چهار نفره بریتانیا تصور می کرد که مدال طلا را به چنگ آورده است، اما فیلیپو تورتو از ایتالیا توانست از نتاناییل میچل-بلیک پیشی بگیرد.

نتیجه این مسابقه باعث شد تا ایتالیا یک بار دیگر برابر یک تیم ورزشی از انگلیس به برتری برسد، همین ماه گذشته در ومبلی لندن بود که تیم ملی فوتبال انگلیس در فینال یورو ۲۰۲۰ در ضربات پنالتی برابر آتزوری شکست خورد و قهرمانی اروپا را از دست داد.

بردن مدال طلای دوی امدادی ۴ در ۱۰۰ متر مردان در بازی های المپیک، درادامه تابستانی فوق العاده و پر از موفقیت برای ایتالیا است که شامل پیروزی در فینال المپیک ۱۰۰ متر مردان، فینال یورو ۲۰۲۰ مقابل انگلیس و مسابقه یوروویژن است.

مدال نقره تیم مردان بریتانیا در این رقابت اولین مدال تیم امدادی مردان در رقابت های المپیک از المپیک ۲۰۰۴ به بعد بود.

تیم امدادی زنان بریتانیا نیز دقایقی قبل از این مسابقه مدال برنز بازی های المپیک را از آن خود کرده بود.

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک توکیو ۲۰۲۰