تابش: دیگر نمی‌توانستم، خیلی تحت فشار بودم

مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان می گوید هر وقت در تلویزیون روی خط می آمده، با او به مانند یک متهم و فردی که شده است، برخورد می کردند....

به گزارش مدال، مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان که پس از دوران مدیریت طاهری، ابتدا به عنوان سرپرست و سپس در سمت مدیرعامل، نزدیک به ۲ سال مدیریت باشگاه سپاهان را برعهده داشت، در نهایت پس از اتفاقات دیدار لغو شده مقابل پرسپولیس، از سمت خود استعفا داد.
تابش در اولین مصاحبه اش پس از کناره گیری از مدیریت باشگاه سپاهان، در گفتگو با "ورزش سه" از دلایل استعفایش و فعالیت هایی که در مدتی بیش از دو سال در باشگاه داشته، حرف زده است که در ادامه می خوانید.

سوال- روز پرفشاری را پشت سر گذاشتید. چه شد که تصمیم به استعفا گرفتید؟
من امروز صبح به باشگاه رفتم و استعفایم را به هیئت مدیره دادم. این استعفا هم ربطی به اتفاقات بازی پرسپولیس ندارد. من بیشتر از دو سال مدیریت باشگاه را در دست داشتم و در بدترین شرایط اقتصادی هر چه در توان داشتم، انجام دادم. البته من قبلا هم ۱۳ سال مدیرعامل و صاحب امتیاز باشگاه بوده ام و با باشگاه غریبه نیستم.

دیگر نمی توانستم، فشار زیادی را تحمل می کردم
تابش ادامه داد: در شرایط خاصی باشگاه را تحویل گرفتم. خدا رو شکر مقدار زیادی از بدهی ها را دادیم و همه را تسویه کردیم. قرار بود یک میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی بگیریم، ولی ۱۰،۱۵ میلیارد انحراف بودجه داشتیم. در این ۲ سال تلاش کردیم؛ زحمت کشدیم. بیش از ۸۰ تیم را سازماندهی کردیم و بیشتر تیم هایمان موفق بودند. بیش از ۱۰۰ ملی پوش داشتیم. آکادمی ما نمونه شد. وظیفه ام را در حد توان انجام دادم ولی فشار خیلی زیادی به خصوص در این روزهای آخر روی من بود و تصمیم گرفتم که استعفا بدهم. با این حال اصرار داشتند که در هیئت مدیره بمانم و من هم هر کمکی از دستم بربیاد در ادامه برای باشگاه مثل گذشته انجام خواهم داد.

•  آیا اتفاقات بازی با پرسپولیس سبب شد که استعفا بدهید؟
خب این مسابقه بیش از حد من را تحت تاثیر قرار داد و حق طبیعی ام بود که از حق و حقوق باشگاهم دفاع کنم. ما تیمی بودیم که در نیم فصل دوم ۹ بازی در خانه داشتیم و می توانستیم از حق میزبانی استفاده کنیم. در بازی با پرسپولیس ساعت ۹ صبح روز بازی به ما ابلاغ شد که باید بدون تماشاگر بازی کنیم و ۱۶:۱۵ دقیقه باید بازی می کردیم. من هر جایی باشد از حق باشگاهم دفاع می کنم. حتی تا روز قبل از بازی که در شورای تامین بودیم دوستان نمی دانستند که بازی با تماشاگر است یا بدون تماشاگر. من به طور طبیعی حق دارم از باشگاهم دفاع کنم و از طرفی هم سلامت مردم برایمان مهم بود. دنبال این بودیم که بازی به تعویق بیفتد. به نظرم اگر بازی در تهران بود، حتما به تعویق می افتاد. ما تا ۱۵:۳۰ دقیقه هم منتظر نتیجه بودیم تا ببینیم بازی به تعویق می افتد یا نه. ما دنبال بازی با تماشاگر نبودیم و می دانستیم خطرناک است و دنبال تعویق بازی بودیم. این بازی حساس ترین بازی لیگ بود. حالا یک عده گفتند سپاهان آسیب دیده داشته و تمایلی به بازی کردن نداشته است. ما در هر پست دو بازیکن داریم و مشکلی برای بازی نداشتیم. این ها گفتن ندارد ولی اتهام دروغ گویی به ما زدند. گفتند فیلم گرم کردن ما ساختگی است. خیلی ها گفتند مقابل هتل، هواداران سپاهان ما را اذیت کردند، در صورتی که بعد مربی تیمشان (پرسپولیس) گفت که بدون هیچ مشکلی و با آرامش به نقش جهان رسیده اند. این را هم باید بدانید که من وظیفه داشتم از حق و حقوق تیمم دفاع کنم.

•  گفته می شود شما از هواداران خواسته اید که مقابل هتل بروند و اجازه ندهند اتوبوس حرکت کند؟
یک نفر را دیدم که در تلویزیون صحبت می کرد و همین حرف ها را می زد؛ من نه اصلا این آدم را می شناسم و نه تا حالا او را دیده ام. مگر می شود که من به آنها بگویم بروید مقابل هتل و فضا را خراب کنید؟ باید ببینیم چه کسی این حرف ها را زده و قطعا از او شکایت می کنیم. عده ای از هواداران را هم به باغ فردوس (محل تمرینات سپاهان) ریختند و من را تحت فشار گذاشتند و سیستم اداری ما را هم به هم زدند. ما به آنها گفتیم که باید از طریق قانون و مقامات برخورد کنیم. در این شرایط راضی نبودیم که ۴۰،۵۰ هزار نفر کنار هم بنشینند. امیدوارم سلامتی مردم و تیم ها هم در ادامه بازی ها حفظ شود.

•  شایان مصالح در لایو اینستاگرام اشاره کرده بود که پس از اینکه نیروی انتظامی هواداران را مقابل هتل مورد ضرب و شتم قرار دارد، با بازیکنان هم قسم شدیم که دیگر بازی نکنیم. صحبت های او را تایید می کنید؟
آقای شایان مصلح اگر هم چنین صحبتی کرده اند، بعد از اینکه راه باز شد و بازیکنان به ورزشگاه رسیدند، در ورزشگاه هم قسم شدیم تا بازی کنیم ولی دیگر تیم پرسپولیس بازی نکرد. به محض اینکه راه باز شد، تیم آمد ولی دیر به استادیوم رسیدند. ضمن اینکه در همان زمان ما در استانداری بودیم تا تعیین تکلیف شود. ضمن اینکه من در دفاع از حق و حقوق تیم تنها نبودم و بقیه هم بودند و این را می توانید از سرپرست تیم بپرسید. حالا اگر بازیکن یا هوادار حرفی زده است، این دلیل بر محکومیت ما نمی شود. حالا هم صد در صد به حکمی که داده شده اعتراض می کنیم.

•  در رابطه با دوران مدیریت در باشگاه سپاهان حرف بزنید. شرایط طی این دو سال چطور بود؟
من دو سال در بدترین و سخت ترین شرایط ۸۰ تیم و هزاران نفر مربی و ورزشکار را مدیریت کردم و تمام تلاشم را کردم و خدا را شکر پیش خودم و خدای خودم سربلند هستم. من یک شاهینی هستم و سال های سال است که در سپاهان هستم و قبلا هم صاحب امتیاز باشگاه بوده ام. ادعایی هم نداریم. هر وقت هم بتوانیم کمکی کنیم، با تمام وجود کمک می کنیم. در این مدت بسیاری از تیم های ما تعطیل شده بود و من همه را راه انداختیم. از نونهالان تا بزرگسالان. تیم بانوان را راه انداختیم. هشتاد مقام قهرمانی در مسابقات بانوان و آقایان داشتیم. در این ۲ سال تمام توانمان را گذاشتیم و روزانه ۱۲ ساعت کار کردم. پیش خدای خودم سربلند هستم. تمام تلاشم کردم. من که نمی توانم به این تیم تعصب نداشته باشم. من سال ها در کنار این تیم بوده ام. حالا اگر یک هوادار یا یک کسی سرش را از نرده بیرون می کند و دروغ می گوید و در باغ فردوس به اتاق می ریزند و حتی وضعیت سیستم اداری به هم می ریزند و غلط می کنند و دروغ می گویند، نباید مبنای رای و قضاوت در رابطه با تیم ما باشد. باز هم می گویم که راه از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه راه باز شد. بعد که مسجل شد باید بازی کنیم، نیروی انتظامی کمک کرد تا راه باز شود.

•  آیا از عملکرد تیم فوتبال باشگاه طی دو سالی که مدیریت تیم را برعهده داشتید، رضایت دارید؟
تیم فوتبال ما تیم پرافتخاری است. به تعدد قهرمانی در لیگ و جام حذفی داریم. ما در آسیا بیرون از خانه بازی کردیم که در فوتبال دنیا بی سابقه است. اگر به گذشته هم برگردیم در آن سالی که ماجرای سرباز احمدی پیش آمد، ما به ناحق سه ماه در شهرهای دیگر بازی کردیم. سال گذشته اگر یک مقداری عدالت بود، شرایط فرق می کرد. بعد آقای انصاری فرد می گویند که شما ترسیدید بازی کنید. تیم ما قوی است و چه در آزادی و چه در اصفهان با شما بازی کرده ایم. ما شاهینیم و شاهینی ها قوی هستند و ترس و واهمه ای ندارند. بازی رفت را مقابل ۸۰ هزار هوادار بازی کردیم. این صحبت ها که می گویند بروید خودتان را قوی کنید و بیایید خوب نیست.


به من در تلویزیون تفهیم اتهام می شد
تابش در بخش پایانی صحبت هایش به گلایه از رفتار مجری خانم شبکه دوم سیما و برنامه فوتبال برتر پرداخت و در این زمینه توضیح داد: « بعد هم گلایه مندی من از صدا و سیما است. شما یک مروز بکنید. ببینید با طرف مقابل ما چه طور رفتار می کنند ولی ما را محکوم می کنند. به من در تلویزیون تفهیم اتهام می شد. البته من برخی رسانه ها را دوست دارم مثل رادیو ورزش. چون مجریان خوبی دارد. آقای اکرامی، والی زاده و اسکویی با تجربه هستند و یکسویه قضاوت نمی کنند. من را پشت خط شبکه ۲ برده اند و می گویند که شما باید معذرت خواهی کنید ! همین خانم می گوید من پرسپولیسی هستم؛ پرسپولیسی باشید ولی در رسانه ملی نگوئید و اینطور قضاوت نکنید. من حالا هم هر وقت بچه های رادیو بخواهند صحبت می کنم ولی در صدا و سیما هر وقت پشت خط رفتم، احساس کردم محکوم هستم. امیدوارم قضاوت ها در آینده عادلاتر از این باشد و رفتاری که با من شد، تکرار نشود.»

برای مدیرعامل بعدی آرزوی موفقیت می کنم
تابش در پایان اظهار داشت: آرزوی موفقیت می کنم برای باشگاه سپاهان. سپاهان تیم نیست، بلکه یک باشگاه است. در شرایط سخت تمام تلاشمان را کردیم. برای مدیرعامل بعدی هم آرزوی موفقیت می کنم. البته که من همچنان با به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره در خدمت باشگاه هستم.

بیشتر بخوانید:
کامیابی‌نیا: درگیر ما نباشید/ در زمین تلاش کنید
مدیرعامل باشگاه سپاهان استعفا داد
شیخ سلمان:در مورد برگزاری دیدارهای ملی و باشگاهی دوشنبه تصمیم می‌گیریم 

تگ ها


شایان مصلح فولادمبارکه سپاهان مسعود تابش فوتبال ایران سپاهان سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال