تاتنهام، غول جدید فوتبال اروپا

تیم تاتنهام موفق شده با هدایت مائوریسیو پوچتینو عملکرد خوبی از خود در رقابت های لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا به نمایش بگذارد که این می تواند در فصل جدید رقابت ها با دست یابی به جام ذرین قهرمانی برای هاتسپر همراه باشد ......

تیم تاتنهام موفق شده با هدایت مائوریسیو پوچتینو عملکرد خوبی از خود در رقابت های لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا به نمایش بگذارد که این می تواند در فصل جدید رقابت ها با دست یابی به جام ذرین قهرمانی برای هاتسپر همراه باشد.

شب گذشته در جدالی حساس و نزدیک تیم های رئال مادرید و تاتنهام از گروه H رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر یک تساوی پایان یافت تا مدعیان اصلی صعود به مرحله بعدی رقابت ها لیگ قهرمانان اروپا از گروه H در اولین دیدارشان نمایش پایاپایی را از خود نشان دهند.

سال 2014 بود که مائوریسیو پوچتینو جوان هدایت تیم تاتنهام بر عهده گرفت. از زمانی که پوچتینو هدایت تاتنهام را برعهده گرفت به نظر می رسید تحولی عظیم در باشگاه تاتنهام رخ داده است. پوچتینو موفق شد در اولین فصل حضورش در تاتنهام فصل 2015-2014 را با تاتنهام در رده پنجم جدول لیگ برتر انگلیس به اتمام برساند.

مائوریسیو پوچتینو

در سالهای اولیه حضور پوچتینو در تاتنهام بود که ستاره هایی از این تیم نمایان شدند بازیکنانی که توسط پوچتینو به خوبی شناسایی شدند و با توجه به پتانسیل بالایی که داشتند با دانش مربی گری و درک از  نقاط قوت این بازیکنان موفق شد این تیم را در مدتی کوتاه به عنوان یک تیم مدعی و قدرتمند روانه میدان کند.

تاتنهام که موفق شده در طول سه فصل گذشته عملکرد خیره کننده ای در لیگ برتر انگلیس داشته باشد اما هنوز موفق نشده عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کند ولی همیشه در طول سه سال گذشته تیم هایی را که یکی از جدی ترین گزینه قهرمانی بودند را به شدت اذیت کرده است.

هری کین

مطمئنا چنین تیمی باید در همه نقاط زمین سازمان یافته باشد و هوشمندانه عمل کند. یکی از نقاط قدرت تاتنهام در حال حاضر خط حمله این تیم می باشد. جایی که هری کین در نوک خط آتش هاتسپر قرار دارد و این روز ها کابوس دروازه بان های تیم های حاضر در لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا شده است. کین موفق شده طی چند فصل گذشته لیگ برتر انگلیس در 124 بازی در این رقابت ها 84 گل به ثمر برساند تا ضمن به نمایش گذاشتن عملکرد خارق العاده از خود به رکورد گلزنی کریستیانو رونالدو در لیگ برتر انگلیس دست یابد.دله علی

یکی از نقاط قدرتمند تاتنهام خط میانی این تیم به شمار می رود. جایی که بازیکن خلاق و تکنیکی به نام دله علی در این نقطه حضور دارد . دله علی ستاره 21 ساله هاتسپر که پوچتینو تاثیر ویژه ای روی شکوفا شدن او داشت. دله علی علاوه بر عملکرد موفق در گلزنی توانسته مهاجمان تاتنهام را به خوبی تغزیه کند. یکی از نکات مهم او توانایی بالا در زدن دریبل می باشد که می تواند گره بازی را در برخی دیدارهای پیچیده باز کند. نکته جالب اینجاست که دله علی یکی از طرفداران تیم لیورپول است و الگوی ورزشی او هم استیون جرارد می باشد.

آلدر وایرلد و فرتونگن

خط دفاعی قدرتمند و حضور دروازه بان هوشمند در تاتنهام یکی از عوامل اصلی درخشش این تیم طی سه فصل گذشته بوده است. حضور دو هموطن به نام های یان فرتونگن و توبی آلدرویرلد که در تیم ملی بلژیک هم با یکدیگر همبازی هستند که این امر باعث شده این دو هماهنگی لازم را برای بازی کردن در کنار هم بدست آورند و باعث موفقیت های تیم ملی کشورشان و باشگاه تاتنهام شوند.

هوگو لوریس

حضور هوگو لوریس در درون دراوزه تیم تاتنهام یکی از امتیازات مثبت تاتنهام به حساب می آید، دروازه بان فرانسوی هاتسپور که با فرم بدنی عالی از هوش بالایی هم برخوردار است که باعث شده در جریان بازی ها، تاتنهام را در بسته نگه داشتن دروازه خود کمک کند. دریافت 26 گل در 38 دیدار فصل گذشته لیگ برتر انگلیس  عملکرد خیره کننده مدافعان و دروازه بان تاتنهام را به نشان می دهد آماری که در لیگ برتر انگلیس کمتر تیمی می تواند به آن دسترسی پیدا کند به گونه ای که تاتنهام در 38 بازی فصل گذشته خود در لیگ برتر انگلیس میانگین در هر بازی تنها 0.68 گل دریافت کرده است که آمار فوق العاده ای بشمار می رود.

 

تگ ها


اخبار روز تاتنهام لیگ برتر فوتبال